Statek piratów przypłynie do Poznania

PATRONAT MEDIALNY 01-08-2012, 15:03

Poznań czeka prawdziwa inwazja piratów. Wszystko za sprawą Startup Pirates - stworzonego przez Portugalczyków wydarzenia, które w tym roku po raz pierwszy zagości w Polsce. Piracki statek zacumuje w poznańskim porcie już 22 września. W ciągu siedmiu dni kandydaci na piratów zdobędą wiedzę z zakresu marketingu, finansów, zarządzania i prognozowania trendów.

Piraci będą w Poznaniu od 22 do 29 września. W tym czasie po raz pierwszy w Polsce zorganizują wydarzenie, w ramach projektu, który cieszy się na świecie coraz większą popularnością – Poznań Startup Pirates. Co to takiego? Nie jest to organizacja, nie projekt czy też działanie non profitowe. Twórcy określają to jako ruch, którego celem jest szerzenie idei przedsiębiorczości.

- Wiek, płeć, zainteresowania czy miejsce zamieszkania nie stanowią żadnego ograniczenia dla tych, którzy chcą założyć firmę i w ten sposób zmieniać świat - mówi Arkadiusz Hajduk, współtwórca Huge Thing, który jest inicjatorem organizacji Startup Pirates w Polsce. - Dlaczego Poznań? Miasto ma wieloletnie tradycje przedsiębiorcze. Nietrudno spotkać w nim osoby, które planują funkcjonować w biznesie lub już to robią. Ten przedsiębiorczy klimat stwarza idealne warunki do realizacji założeń startupowych piratów.

W celu dobrego połączenia wiedzy akademickiej z wiedzą praktyczną zaprojektowano siedmiodniowy cykl warsztatów. Podczas nich specjaliści z kraju i zagranicy podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą. Już niedługo na stronie www.poznan.startuppirates.org zaczną się pojawiać nazwiska pierwszych mentorów.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w wydarzeniu? Przede wszystkim napisać, dlaczego chcemy przyłączyć się do społeczności piratów. Warto dodać również trochę informacji na temat tego, czym się zajmujemy na co dzień i co robimy w wolnych chwilach. Wszystkie osoby, które pomyślnie przejdą weryfikację, otrzymają możliwość zakupu biletów umożliwiających udział w warsztatach.

W ramach Startup Pirates podobne wydarzenia odbędą się wkrótce w Chinach, Portugalii, Hiszpanii, Słowacji oraz Holandii. Poznań Startup Pirates to pierwsze takie wydarzenie w Polsce, drugie w Europie Środkowej (warsztaty w Bratysławie rozpoczną się już 11 sierpnia).


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031