Startupy technologiczne mieszają w branży ortodontycznej

20-11-2018, 21:33

Rynek usług ortodontycznych wart jest, w zależności od różnych szacunków, od 6 do nawet 11 miliardów dolarów. Nic dziwnego, że i tę branżę zmieniają startupy technologiczne. Powstają między innymi niewidoczne nakładki ortodontyczne, które w zaledwie sześć miesięcy korygują wady zgryzu i to bez konieczności częstych wizyt u ortodonty.

Wygodne i niewidoczne nakładki na zęby mogą zastąpić klasyczne aparaty ortodontyczne przy leczeniu delikatnych wad zgryzu. Twórcy projektu, inspirując się rozwiązaniami funkcjonującymi z powodzeniem w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, przychodzą z pomocą osobom chcącym zadbać o zdrowie swoich zęby w dyskretny i szybki sposób.

Obecnie niewidoczne nakładki ortodontyczne na zęby oferują zarówno duże globalne firmy, takie jak ClearCorrect, 3M czy Align Technology, jak i młode firmy technologiczne jak SmileDirectClub, Candid czy “Twój Piękny Uśmiech” - najnowszy projekt czeskiej firmy technologicznej CreativeDock. Te ostatnie nie tyle wyróżniają się innowacyjnym produktem, co zupełnie nowym modelem biznesowym. Głównym kanałem sprzedaży jest bowiem strona internetowa. Wykonanie odcisku zębów można wykonać samodzielnie w domu lub w partnerskich gabinetach stomatologicznych. Na podstawie zebranych badań ortodonci przygotowują model 3D uzębienia oraz plan leczenia. Po zdiagnozowaniu wady wizualizują pacjentowi rezultaty, które można osiągnąć za pomocą nakładek. Na podstawie wizualnej symulacji końcowego efektu leczenia, pacjent podejmuje decyzje o przystąpieniu do terapii. Dopiero po zatwierdzeniu kuracji przez pacjenta następuje płatność.

Nowością jest także fakt, że komunikacja z klientem odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej. Za jej pośrednictwem klienci mogą się umówić na wizytę w partnerskim gabinecie dentystycznym lub w specjalistycznym punkcie. Aplikacja motywuje również do regularnego noszenia nakładek, pełniąc rolę osobistego asystenta leczenia.

Źródło: Twój Piękny Uśmiech


Następny artykuł » zamknij

Szybka cyberpomoc z Poznania

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31