Startupy IT mogą liczyć w pandemii na finansowanie w EFL

07-04-2021, 15:15

W ostatnim okresie nastąpił intensywny rozwój biznesu zdalnego opartego o rozwiązania IT. EFL w trudnym pandemicznym czasie, z myślą o młodych przedsiębiorcach, którzy zakładają swoje pierwsze firmy i rozpoczynają działalność na rynku IT przygotował specjalną ofertę. Oferta dotyczy finansowania zakupu sprzętu IT oraz samochodów osobowych. Wspierając młodych przedsiębiorców z branży IT leasingobiorca wspiera polską gospodarkę i przyczynia się do jej szybszego wzrostu.

Pandemia niezwykle przyspieszyła wszystkie procesy związane z szeroko rozumianą digitalizacją i na wielu firmach wymusiła radykalną zmianę przyzwyczajeń. Tylko wdrożenie nowych, nieszablonowych rozwiązań jest w naszej ocenie szansą na rozwój startupów działających w branży IT, w której konkurencja jest ogromna. Za każdym rozwiązaniem najczęściej stoi inwestycja, która najczęściej wiąże się z wysokim budżetem.

- Z raportu „Polskie Startupy 2020. Covid Edition” przygotowanego przez  Fundację Startup Poland, wynika, że 80 proc. startupów finansuje swoje inwestycje ze środków własnych. Aż 37 proc. wskazuje, że ma problem z pozyskaniem finansowania. Stąd w tak trudnym obecnie okresie, wsparciem w realizacji planów, często młodych przedsiębiorców, jest nasza oferta finasowania, a także usługa związana z procesem sprzedaży. Startupom zapewniamy fachowe doradztwo, proste procedury oraz przygotowane w zrozumiałym języku dokumenty.  Co ważne dla tej grupy przedsiębiorców, umożliwiamy zawarcie umowy leasingowej z dowolnego miejsca na świecie, korzystając wyłącznie z elektronicznych form komunikacji takich jak wideoweryfikacja i podpis elektroniczny - Wojciech Przybył, członek zarządu EFL.

Na jakich warunkach?

Nowa oferta finansowania EFL skierowana jest do firm zarejestrowanych jako jednoosobowe działalności gospodarcze, których właściciele mają nie mniej niż 25 lat, a głównym przedmiotem działalności jest szerokorozumiana branża informatyczna.

Klienci mogą ubiegać się o finansowanie w EFL samochodów osobowych (nowych lub używanych – nie starszych niż 3 lata) oraz sprzętu IT, do kwoty łącznego zaangażowania w wysokości 150 tyś. PLN netto przy uwzględnieniu wpłaty własnej w wysokości 20% wartości finansowanych aktywów.

Umowa może być zawarta maksymalnie na okres 36 miesięcy. Oferta dotyczy leasingu operacyjnego i finansowego w walucie PLN lub EURO.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag usługi finansowetag startupytag finansowanietag EFL


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy