Startup Sauna powraca

PATRONAT MEDIALNY 10-02-2012, 07:10

25 lutego odbędzie się finał drugiej polskiej edycji Startup Sauna - fińskiego akceleratora dla startupów pochodzących z krajów bałtyckich. Główną nagrodą w konkursie jest udział w intensywnym, sześciotygodniowym programie szkoleniowym, odbywającym się w Helsinkach, a dla laureatów fińskiego finału - tygodniowy wyjazd do Doliny Krzemowej. Czasu na zgłoszenia jest już niewiele, ponieważ zapisy trwają tylko do 17 lutego.

- Krew, pot i łzy obiecali nam na początku organizatorzy Sauny. Każdemu, kto chce stworzyć odnoszącą sukcesy firmę polecam przeżycie tak intensywnych sześciu tygodni - twierdzi zwycięzca pierwszej polskiej edycji Łukasz Łopociński z imgn.it. - Praca z doborowym zespołem specjalistów z różnych branż pomaga w nakreśleniu kierunku rozwoju firmy, na jakim rynku warto się rozwijać, jaki model biznesowy przyjąć. Ta wiedza jest nieoceniona. Dla mnie osobiście było to rewelacyjne doświadczenie i bez zastanowienia wziąłbym udział w programie jeszcze raz.

Startup Sauna stworzony został z myślą o startupach szukających inwestycji zalążkowych, zajmujących się różnymi dziedzinami, pod warunkiem że mają potencjał do rozwoju na rynkach międzynarodowych. Do tej pory program ukończyło 48 startupów, którym akcelerator pomógł uzbierać ponad 8 milionów euro.

Czytaj też: Akcelerator startupów technologicznych GammaRebels rozpoczął rekrutację

Organizatorem finału jest Polska Przedsiębiorcza oraz Business Link Warszawa. Głównym sponsorem jest PayPal Polska, a wydarzenie wspiera fundusz hardGamma Ventures.

Gośćmi specjalnymi finału będą:

  • Paolo Borella, założyciel Boro Oy;
  • Ramone Darabiha R&D Manager w Rovio;
  • Pai Ilola, CEO Planetfity;
  • Stefan Lideberg, Venture Partner w Condor.

Dodatkową nagrodą polskiego finału jest miesięczne członkostwo w Business Link z nieograniczonym dostępem do powierzchni coworkingowej.

Zgłoszenia można wysyłać, używając formularza na stronie: startupsauna.com


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy