Startup America: 400 mln dolarów od Google, Microsoftu i innych

22-04-2011, 12:21

Informatyczni giganci chętnie wspierają potrzebujących przedsiębiorców.

Rozwijające się startupy potrzebują często niemałego wsparcia. Informatyczni giganci chcą pokazać, że warto wydawać pieniądze na ich usługi.

>>Czytaj także: Pecety upodabniają się do tabletów

Sonda
Warto inwestować w startupy?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Projekt Startup America to program realizowany przez amerykański rząd wspólnie z przedsiębiorcami. Duża liczba innowacyjnych firm tworzących miejsca pracy i rozwijających technologię jest nieocenioną wartością dla gospodarki każdego kraju, zatem w ramach projektu wiele startupów otrzyma nie tylko pomoc pieniężną, ale także usługi, które zaoferowali światowi liderzy rynku IT.

W Startup America uczestniczy już 15 korporacji, które oferują wsparcie o łącznej wartości ponad 400 milionów dolarów. Google na przykład udostępniło powierzchnię reklamową wartą około 100 milionów dolarów, a HP przekazało zniżki na urządzenia biurowe również wyceniane na podobną kwotę.

Swoje wsparcie zaoferowali także giganci tacy, jak Facebook, Intel, IBM, Microsoft, American Express, LinkedIn czy Cisco. Jak mówi Scott Case ze Startup America, młodzi przedsiębiorcy w ostatnich 25 latach stworzyli ponad 40 milionów miejsc pracy, startupy są zatem ekosystemem, w który zdecydowanie warto inwestować.

>>Czytaj także: Urządzenie, które wyciągnie z telefonu wszystko


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy