Startuje kolejna edycja rankingu Technology Fast 50

05-07-2011, 10:46

Firmy mają jeszcze kilka dni, aby zgłosić się do konkursu Technology Fast 50. Deloitte przygotowuje dwunastą edycję rankingu najszybciej rozwijających się firm w Europie Środkowej, innowacyjnych pod względem technologii.

Konkurs zawiera kategorię główną Technology Fast 50 oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” i „Wielka Piątka”. Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych. Aby wziąć udział w konkursie, spółka powinna spełniać następujące kryteria: opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe, posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych oraz posiadać siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie.

- Udział firmy w rankingu realnie przekłada się na wzrost jej rozpoznawalności wśród podmiotów zainteresowanych nawiązaniem współpracy biznesowej oraz wśród firm zainteresowanych inwestycją w nasze przedsiębiorstwo - mówi Wojciech Czernecki, Prezes Zarządu Grupa Nokaut S.A., jedynej polskiej firmy zakwalifikowanej do ubiegłorocznej edycji Deloitte Technology Fast 50 w kategorii „Wschodzące Gwiazdy”, która również w tym roku będzie startować w rankingu.

>> Czytaj też: Potencjał rozwoju firm wysokich technologii w Polsce

Sonda
Czy Twoja firma bierze udział w rankingu Technology Fast 50?
  • tak
  • nie
  • nie wiem
wyniki  komentarze

Ranking organizowany jest niezależnie w kilkudziesięciu krajach świata, w tym w regionie Europy Środkowej obejmującym firmy z Polski, Czech, Węgier, Łotwy, Estonii, Słowacji, Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowiny oraz Litwy. Jego celem jest identyfikacja oraz zwrócenie uwagi na najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne. W poprzednich edycjach były to przede wszystkim firmy działające w branży internetowej oraz sektorze oprogramowania i telekomunikacji.

W ubiegłorocznym rankingu na pierwszym miejscu, drugi rok z rzędu, znalazła się firma Netmedia S.A., która zwyciężyła również w podkategorii „Wielka Piątka” oraz zajęła pierwszy raz w historii konkursu wysokie drugie miejsce w ogólnoeuropejskim Rankingu Technology Fast 500 EMEA.

Nasz kraj przez ostatnie siedem lat z rzędu znajdował się na podium w Europie Środkowej. Dodatkowo był najliczniej reprezentowany w zestawieniu – na 50 firm w głównej kategorii konkursu znalazło się aż 11 polskich spółek.

Formularz bezpłatnej rejestracji online oraz szczegółowe warunki udziału znajdują się na stronie internetowej: www.deloitte.com/fast50ce


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy