Stare smartfony wciąż mogą zawierać wiele istotnych danych

11-07-2011, 14:01

Sprzedając stary telefon, warto upewnić się, że w jego pamięci nie pozostawiliśmy żadnych ważnych danych.

Smartfony przejmują coraz więcej zadań i już niedługo prawdopodobnie będziemy mogli nimi bez większych trudności płacić w sklepach. Udostępniając innej osobie tego typu urządzenie, trzeba być więc niezwykle ostrożnym i wcześniej dokładnie sprawdzić jego pamięć.

>>Czytaj także: Mapy Google dla Androida również w trybie offline

Sonda
Kupujesz używane telefony?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Z badania przeprowadzonego przez PC World wynika, że aż 5 z 13 używanych telefonów z dostępem do internetu, jakie zakupiono na portalach aukcyjnych oraz pchlim targu, posiadało w swojej pamięci informacje dotyczące poprzednich użytkowników.

Okazuje się, że wciąż duża część posiadaczy telefonów nie potrafi wykasować niektórych informacji z ich pamięci. Najczęściej problemem jest po prostu niewiedza, a wielu użytkowników nie zdaje sobie zwyczajnie sprawy, że smartfony mogą przechowywać informacje w wielu miejscach, m.in. na karcie SIM, karcie pamięci czy wreszcie pamięci wewnętrznej urządzenia.

Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że niektóre informacje mogą być zapisywane w zupełnie innych miejscach, niż można sobie to wyobrażać. Usunięcie karty SIM często wcale nie powoduje, że z naszego urządzenia nie będzie można odczytać wiadomości SMS, e-maili czy otrzymanych od innych dokumentów.

Również firmy, które handlują używanymi telefonami, często nie dopełniają swojego obowiązku wyczyszczenia pamięci urządzeń. Redakcja znajdywała na nich nie tylko wiadomości czy dokumenty, ale również dziesiątki zdjęć wykonanych wbudowanym aparatem.

>>Czytaj także: Za rok iPhone ładowany bezprzewodowo?


Źródło: PC World
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy