Sprzedaż nowych samochodów przeniosła się do sieci i wszystko na to wskazuje, że zostanie tu na dłużej

04-09-2020, 12:43

Pandemia koronawirusa doprowadziła do całkowitej zmiany rynku sprzedaży nowych samochodów. Zmiana ta nastąpiła niemal z dnia na dzień, wywracając do góry nogami niemal wszystkie procedury i sposoby funkcjonowania tradycyjnego rynku motoryzacyjnego w Polsce.

Zakup samochodu bez wychodzenia z domu

Wprowadzenie reżimu sanitarnego, obostrzeń i znaczących ograniczeń, cykliczne ich luzowanie oraz ponowne dokręcanie sprawiło, że zakup nowego samochodu w salonie stał się dla konsumentów mało atrakcyjny. Zwłaszcza że obecnie klienci mogą wygodnie i bez wychodzenia z domu dokonać e-prezentacji pojazdu oraz dopełnić wszelkich formalności związanych z zakupem auta.

Początkowo salony ograniczały liczbę pracowników i klientów w salonach, skracały godziny pracy oraz metodycznie dostosowywały się do nagle zastanej sytuacji gospodarczej. Obecnie jednak, gdy pandemiczna rzeczywistość uległa swego rodzaju unormowaniu, niemal wszyscy dealerzy przenieśli sprzedaż całkowicie do sieci.

internetowy salon samochodowy

Internetowe salony sprzedaży samochodów wyrastają na rynku jak grzyby po deszczu

Obecnie w sieci aktywnie sprzedają nowe samochody między innymi takie marki jak: Skoda, Lexus, Toyota oraz Volkswagen. Sprzedaż i obsługę klientów do sieci przenieśli również krajowi dealerzy – m.in. dealer Volkswagen Krotoski Nadarzyn.

Jak działają internetowi dealerzy aut? Dzięki dostosowaniu swoich witryn oraz zaimplementowaniu nowoczesnego oprogramowania salony sprzedaży umożliwiły przeglądanie, konfigurowanie i zakup samochodu całkowicie online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy przejść do odpowiednich opcji wyświetlanych na stronie oraz przejść przez cały proces wskazany przez witrynę. Oczywiście proces konfiguracji i zakupu samochodu różni się w zależności od marki i jej dealera, niemniej w większości sprowadza się do takich samych rozwiązań i modelu działania.

Jedną z częściej stosowanych opcji są wideo konferencje ze sprzedawcami. Wystarczy połączyć się z odpowiednim sprzedawcą lub opiekunem klienta i odbyć z nim rozmowę, w ramach której pracownik salonu zaprezentuje nam auto, skonfiguruje samochód wedle naszych potrzeb oraz dopełni wszelkich czynności związanych z transakcją i finansowaniem pojazdu.

Gotowe dokumenty sporządzone podczas e-wizyty w salonie udostępniane są klientowi celem weryfikacji. Tak wykonana umowa kupna-sprzedaży nowego samochodu zostaje następnie przesłana do klienta kurierem, a auto może być dostarczone pod adres wskazany przez nabywcę.

Kupno nowego auta online – rozwiązanie na miarę naszych czasów

Dzięki nowoczesnym technologiom i rozwiązaniom dostarczanym przez dealerów, zakup auta online jest tak samo prosty, wygodny i bezpieczny, jak zakup ubrań czy produktów RTV i AGD – a nawet łatwiejszy. Dealerzy robią wszystko, aby pomóc klientom zdalnie wybrać, dobrać, sfinansować i nabyć nowego Volkswagena.

Po odnalezieniu interesującego Cię samochodu i skonfigurowaniu go skontaktuje się z Tobą doradca, który dopracuje wszelkie szczegóły oferty i symulacji finansowej, a nabyte auto przyjedzie na lawecie wprost pod Twój dom.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. ArLawKa


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Serwisy specjalne: