Sprzedaj nam iPada i kup sobie Surface - proponuje Microsoft

13-09-2013, 10:56

Microsoft odbierze od klientów używane iPady i da w zamian karty podarunkowe, które można wykorzystać na kupno nowego Surface. Firma chce pozbyć się starych modeli Surface, ale promocja może objąć także nowe modele.

Microsoft najwyraźniej uważa, że główną przeszkodą dla tabletów z Windowsem jest iPad. Firma w przeszłości parodiowała reklamy iPada i uruchamiała strony porównujące iPada z tabletami z Windowsem. Teraz przyszedł czas na promocję, która ma skłonić ludzi, by zamienili iPada na Surface.

Oddaj iPada i weź sobie Surface

Na stronie Microsoftu znajdziemy informacje o promocji, w ramach której można oddać w sklepie Microsoftu swojego "delikatnie używanego" iPada 2, 3 lub 4. W zamian klient otrzyma kartę podarunkową o wartości minimum 200 dolarów. Microsoft sugeruje, że tę kartę można wykorzystać na kupno Surface RT lub Surface Pro, a ceny tych urządzeń zaczynają się odpowiednio od 349 dolarów lub 799 dolarów.

Promocja jest ważna w sklepach w USA i Kanadzie do 27 października. Nie jest ważna online. Jeden klient może oddać tylko jedno urządzenie.

Oceniając tę promocję, należy mieć na uwadze, że jest ona skierowana do mieszkańców USA, a wielu z nich może posiadać po kilka tabletów. Microsoft nie liczy więc na to, że nagle fan Apple nawróci się na Windowsa dzięki promocji. Może jednak liczyć na to, że część posiadaczy starszych iPadów wykorzysta okazję, by taniej wypróbować Surface.

zdjęcie
Źródło zdj.: Microsoft.com

Może lepiej Surface 2?

Trzeba jeszcze mieć na uwadze, że Microsoft musi się pozbyć Surface z magazynów, ale ta promocja może też służyć nowym modelom Surface, określanym jako Surface 2 oraz Surface Pro 2. Te urządzenia prawdopodobnie zostaną zaprezentowane 23 września, a więc ich potencjalni nabywcy będą mieli czas, by zastanowić się nad oddaniem iPada.

Sonda
Oddałbyś iPada by dostać nowego Surface?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Nowe urządzenia Surface Pro mogą być wyposażone w procesory Hasswell od Intela, co może korzystnie wpłynąć na żywotność baterii. Mają też posiadać regulowane podpórki i były plotki o tym, że dodatkowe klawiatury mogą być wyposażone w dodatkową baterię. Plotki mówią jednak, że urządzenia drugiej generacji nie będą się znacząco różnić od poprzedników.

Surface okazał się dla Microsoftu kosztowną porażką, ale firma nie ma zamiaru rezygnować z prób sprzedawania własnych tabletów. Mało tego - Microsoft ciągle zapowiada przekształcenie się w dostawcę "usług i urządzeń", a jednym z istotnych elementów tej zmiany ma być odejście Steve'a Ballmera oraz planowane przejęcie kluczowych części Nokii.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy