Sprytna metoda przejęcia Twojego profilu na Facebooku

09-03-2021, 15:04

"Cześć, czy to nie jesteś Ty, ale na przerobionych zdjęciach" - otrzymujesz taką wiadomość od znajomego z aktywnym linkiem i co robisz? Chcesz sprawdzić, czy faktycznie ktoś udostępnił fotografie z Twoim wizerunkiem? Uważaj. To może być oszustwo.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Oszustwo, polegające na wyłudzeniu danych do logowania do Facebooka powraca jak “bumerang” albo trendy w modzie. Przestępcy wykradają profile naszych znajomych, a następnie rozsyłają wiadomości z linkiem prowadzącym do spreparowanej strony logowania. Jeżeli podasz na niej swoje dane do logowania do profilu, oszuści z łatwością mogą przejąć Twoje konto na Facebooku.

Wiadomość od brata?

Karol otrzymał podobną wiadomość od swojego brata, z którym często pisze przez Messenger i wymienia się różnymi linkami. Nigdy wcześniej nie spotkał się z takim oszustwem na Facebooku. - Przez chwilę myślałem, że naprawdę gdzieś zostały udostępnione moje zdjęcia. Dopiero po podaniu danych do logowania, zorientowałem się, że coś jest nie tak - tłumaczy ofiara.

Czy należy ignorować takie wiadomości?

- Oczywiście, że nie. Jeżeli mamy tylko taką możliwość, należy poinformować znajomego, od którego taka wiadomość wyszła i to najlepiej innym kanałem kontaktu - np. telefonicznie. Wystarczy, że damy mu znać, że jego profil został przejęty i musi koniecznie zmienić hasło oraz włączyć dwuetapową weryfikację do logowania - tłumaczy Karolina Wrońska z CyberRescue.

Jeżeli podaliśmy nasze dane do logowania lub oszust już przejął nasze konto, ale możemy się zalogować to musimy jak najszybciej zmienić hasło do profilu, wylogować się ze wszystkich urządzeń i włączyć dwuetapową weryfikację. Natomiast jeśli korzystaliśmy wcześniej z podwójnego zabezpieczenia przy logowaniu, należy wygenerować i zapisać nowe kody zapasowe.


Źródło: CyberRescue


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag przejęcia konttag Facebooktag CyberRescue
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.