Sprawdzisz dane samochodu przed zakupem - obiecuje MSW

17-01-2014, 13:37

Przed zakupem auta będziemy mogli sprawdzić jego historię w Centralnej Ewidencji Pojazdów - obiecuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło wczoraj, że Polacy dostaną możliwość sprawdzania danych o pojeździe w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Trzeba będzie w tym celu podać numer nadwozia VIN, datę pierwszej rejestracji oraz numer rejestracyjny pojazdu, który zamierzamy kupić. Dowiemy się dzięki temu m.in. czy auto nie było kradzione.

Dane o pojazdach dla każdego

Powyższe udogodnienie ma być wprowadzone nowelizacją Prawa o ruchu drogowym. Obecnie dane o pojeździe mogą być udostępnianie jedynie właścicielowi lub posiadaczowi pojazdu oraz wybranym instytucjom. Zmiany w prawie mają pozwolić na udostępnienie ich wszystkim, ale będą to tylko dane o pojeździe.

Informacje o właścicielu lub posiadaczu w dalszym ciągu nie będą podlegały udostępnianiu. System ma pozwalać na uzyskiwanie danych o jednym pojeździe po jednym zapytaniu, a nie o grupie pojazdów.

Projekt ustawy przeszedł etap uzgodnień międzyresortowych i został przyjęty przez Komitet Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji. Prace legislacyjne i programistyczne nad usługą pn. Historia pojazdu są prowadzone w ramach projektu CEPiK 2.0. Projekt jest realizowany wspólnie przez MSW i Centralny Ośrodek Informatyki (COI).

Zajrzyj do źródeł

Jeśli interesuje Was projekt wspomnianej ustawy, można go znaleźć na stronie BIP MSW. Poniżej kopia.

Projekt - Pismo - Komitet Rady Ministrow Do Spraw Cyfryzacji by di24plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.