Sprawdzimy sprzedawcę auta w internecie

GazetaPrawna.pl 09-06-2010, 18:58

Planujesz kupić używany samochód? Już za tydzień będziesz mieć dostęp do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, by sprawdzić, czy na pewno dane z jego dowodu rejestracyjnego są prawdziwe.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowelizacja ustawy Prawo drogowe zacznie obowiązywać 17 czerwca. Dzięki tym zmianom kupujący pojazd będzie mógł sam sprawdzić, czy używany samochód, który chce nabyć, nie został skradziony lub czy jego właściciel nie posługuje się podrobionymi dokumentami.

Weryfikacja danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym będzie bezpłatna. Wystarczy komputer i połączenie z siecią, dziś możliwe nawet na giełdzie samochodowej dzięki mobilnemu internetowi.

Zainteresowany może połączyć się z bazą Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) za pośrednictwem platformy ePUAP. Wystarczy wprowadzić metryczkę samochodu i dane jego właściciela. W ten sposób uzyskamy informacje dotyczące prawidłowej marki pojazdu, serii i numeru dowodu rejestracyjnego albo pozwolenia czasowego na jego użytkowanie.

Kupujący upewni się dzięki temu, czy numer identyfikacyjny VIN, data jego rejestracji i widniejący w dokumencie właściciel zgadzają się z informacjami zgromadzonymi w ewidencji pojazdów.

Więcej w Gazecie Prawnej w artykule Sprawdzimy sprzedawcę auta w internecie

Łukasz Kuligowski

gazeta prawna


Następny artykuł » zamknij

Policja zbada Google


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag samochodytag prawo drogowetag ePUAPtag CEPIK
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.