Sprawdzanie pociągu na interaktywnej mapie? To już możliwe

28-05-2015, 14:14

Monitoring pociągów w czasie rzeczywistym na interaktywnej mapie wprowadziły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. System pokazuje aktualną pozycję pociągu oraz informuje o utrudnieniach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


PKP PLK informuje, że wszystkie z ponad 4 tysięcy pociągów pasażerskich uruchamianych każdego dnia można zobaczyć na mapie z podziałem na poszczególne województwa. Dane na temat pozycji pociągów pobierane są z ich nadajników GPS oraz z systemu sterowania ruchem zarządcy infrastruktury. To może znacznie ułatwić planowanie podróży. 

Informacje na temat pociągów znajdziemy na stronie http://rozklad.plk-sa.pl/, przechodząc do zakładki Mój pociąg / Na mapie. Pasażer może sprawdzić, czy jego połączenie jest realizowane zgodnie z planem. W przypadku zmian podane są przyczyny i czas opóźnienia oraz przewidywana godzina przyjazdu na kolejne stacje. Dostępne są również dodatkowe informacje, np. o wprowadzeniu komunikacji zastępczej.

Mapa PKP PLK

PKP PLK stara się ciągle wprowadzać ułatwienia dla pasażerów. Zarządca infrastruktury rozpoczął udostępnianie danych od rozkładów i wyszukiwania połączeń w 2012 r. Od tego czasu zapewniony jest dostęp do plakatowych rozkładów jazdy dla każdej stacji i przystanku na sieci PLK, z możliwością wydruku na 21 dni przed wejściem w życie. Zainteresowani szczegółami mogą podejrzeć bądź wydrukować sieciowy rozkład jazdy z wyszukiwaniem dla danej linii, stacji, tablicy.

Od grudnia 2013 r. dostępna jest aplikacja Rozkład jazdy na urządzenia mobilne. Od marca br. jest zaktualizowana i działa szybciej. Program informuje również o peronie i torze, z którego odjedzie pociąg. Można wybrać opcje połączenia bezpośredniego lub z przesiadkami, a także zapoznać się z oferowanymi w pociągu usługami. Wybraną relację można rozwinąć w tabeli i dzięki temu sprawdzić czas dojazdu do poszczególnych stacji na trasie pociągu. Po zaplanowaniu wyjazdu użytkownik może również skorzystać z wygodnej opcji planowania powrotu.

Od 2012 r. PLK odpowiada za udostępnianie i aktualizacje rozkładów jazdy na peronach wszystkich stacji i przystanków kolejowych w Polsce oraz na stronie internetowej. Od grudnia 2013 r. PLK zarządza również informacją głosową i wizualną na stacjach i przystankach. 

Czytaj także: Rozkład jazdy pociągów teraz na Mapach GoogleSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.