Rozkład jazdy pociągów teraz na Mapach Google

20-01-2015, 13:24

Od dziś na Mapach Google dostępne są informacje o połączeniach kolejowych. To efekt współpracy Google Polska i PKP Intercity.

Jak informuje PKP, od dziś na Mapach Google dostępne są informacje o połączeniach realizowanych przez pociągi PKP Intercity – Express InterCity Premium, Express InterCity, InterCity oraz Twoje Linie Kolejowe. Ta współpraca pomiędzy przewoźnikiem i firmą Google będzie dalej rozwijana, by docelowo na Mapach Google znalazło się około 10 tys. km tras kolejowych, blisko 270 dworców i ponad 300 połączeń obsługiwanych przez PKP Intercity.

Od dziś na Mapach Google pojawi się "niemal 300 połączeń".

- W ten sposób jesteśmy największym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, którego pociągi są oznaczone na Mapach Google – twierdzi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Aby skorzystać z nowej funkcji wystarczy, wejść na stronę Map Google lub uruchomić aplikację Mapy Google na smartfonie lub tablecie. Następnie klikamy ikonkę „Wyznacz trasę”. Z listy dostępnych opcji należy wybrać „Transport kolejowy” (ikona pociągu), a następnie wpisać stację początkową i końcową. To wystarczy, aby uruchomić wyszukiwarkę połączeń, sprawdzić trasę, znaleźć stacje kolejowe czy oszacować czas przejazdu. Oczywiście przy okazji możemy ustalić, jak dojść na dworzec itd. 

Przykładowa trasa

Tę przykładową trasę widoczną na grafice możecie obejrzeć w serwisie Mapy Google.

Zakres danych będzie aktualizowany. Użytkownicy mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie na temat usługi na adres mailowy gt(małpa)intercity.pl oraz poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.intercity.pl/transit.

Należy pamiętać, że usługa Transport publiczny otwarta jest na innych przewoźników. Firmy zajmujące się transportem publicznym lub ich partnerzy mogą znaleźć więcej informacji na ten temat na stronie Google.

Pozostaje życzyć wszystkim (przewoźnikowi i pasażerom), aby pociągi jeździły tak punktualnie, jak wynika to z map. 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031