Społecznościowe gotowanie z Cooklet (wideo)

31-08-2010, 18:41

Zeszyty z zapiskami, powycinane kartki z gazet razem z setkami zakładek w przeglądarce nie ułatwiają działań w kuchni. Wrocławska firma IKS, we współpracy z Adobe Systems Inc., pochyliła się nad tematem i prezentuje efekt swej dwunastomiesięcznej pracy – Cooklet.

Cooklet to platforma kulinarno–społecznościowa. Jej ideą jest organizacja przepisów kulinarnych przy pomocy wygodnych w użyciu, interaktywnych książek kucharskich. To miejsce współpracy i wymiany doświadczeń między użytkownikami a twórcami treści.

>> Czytaj też: Z pomocą Intela wyświetl przepis na stole kuchennym (wideo)

Sonda
Lubisz gotować?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Cooklet jest przeznaczony dla prawdziwych smakoszy. To również niemała gratka dla blogerów kulinarnych, ponieważ platforma daje możliwość nowych interakcji z użytkownikami.

Centrum platformy jest strona internetowa oparta na standardowym języku HTML, jednocześnie wzbogacona użytecznymi dodatkami technologicznymi spod znaku Adobe. Najistotniejszym elementem wykorzystującym Flash jest interaktywny tryb przeglądania przepisów mający postać zbliżoną do rzeczywistych książek kucharskich oraz dodatki np. MultiTimer i Konwerter Miar. Uzupełnieniem platformy jest serwis dla urządzeń przenośnych Cooklet.mobi oraz dwie aplikacje:

  • Cooklet App: desktopowa przeglądarka przepisów, oparta na technologii Adobe AIR,
  • Cooklet Lite: mobilny „szef kuchni”, bazujący na rozwiązaniach Flash Lite.

Aplikacja z przepisami - Cooklet
fot. Cooklet.com - Aplikacja z przepisami - Cooklet
Całość używa rozbudowanych rozwiązań programistycznych, takich jak sieci neuronowe, jednocześnie umożliwiając pełną synchronizację pomiędzy wszystkimi elementami systemu. Warto zauważyć, że dodawane przepisy są automatycznie tłumaczone na wybrany język. Póki co do wyboru są dwa: polski i angielski, ale wraz z rozwojem platformy będziemy mogli spodziewać się poszerzenia tej „listy”.

>> Czytaj też: oFeminin - nowy serwis (rzekomo) dla nowoczesnych Polek

Znalezione przepisy można sortować, filtrować oraz porównywać między sobą, a te, które przypadną nam do gustu, możemy przeciągnąć do naszej własnej książki kucharskiej lub od razu do listy zakupów. W przygotowaniu dań lub napojów pomocny jest Multitimer i Konwerter. Ten pierwszy przydaje się wtedy, gdy musimy odmierzać czas potrzebny np. do ugotowania makaronu. Konwerter natomiast w łatwy sposób przeliczy wybrane jednostki miar.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031