Sony zwolni 10 tys. pracowników

10-04-2012, 13:03

Niemal 6% wszystkich pracowników Sony zostanie zwolnionych - poinformował w poniedziałek nowy dyrektor generalny koncernu Kazuo Hirai. Korporacja zmaga się z istotnymi problemami finansowymi.

Jak zauważa agencja Reuters, Sony jest już kolejną japońską firmą, która poszukuje oszczędności. Wcześniej cięcie kosztów ogłaszały m.in. koncerny NEC oraz Panasonic. Bez wątpienia jest to efekt bardzo silnej konkurencji ze strony spółek takich, jak Apple czy Samsung.

Czytaj także: Hakerzy okradli Sony z piosenek Jacksona

- Z nowym dyrektorem generalnym łatwiej jest o zwolnienia czy przyjęcie nowego kierunku rozwoju - powiedział Yuuki Sakurai szefujący funduszowi Fukoku Capital. - Jedną z rzeczy, którą chciałbym zobaczyć, to przeniesienie zasobów do obszarów innych niż produkcja telewizorów. Jeśli pozostaną na rynku telewizorów, może będą prowadzili wojnę, której nie będą w stanie wygrać.

Na początku tygodnia Sony poinformowało również o niezwykle słabym pierwszym kwartale tego roku. Japoński producent szacuje, że tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy stracił ponad 6,4 miliarda dolarów. To aż dwukrotnie więcej niż prognozowano jeszcze kilka tygodni wcześniej.

- Główną przyczyną strat Sony jest strategia agresywnego wchodzenia na światowe rynki pomimo silnej konkurencji - informowała niedawno agencja Standard and Poor's. Koncern rzeczywiście zapowiedział niedawno, że zamierza powrócić m.in. na bardzo konkurencyjny rynek smartfonów, gdzie problemy ma nawet dobrze znane z produkcji tego typu urządzeń HTC.

Czytaj także: Członek LulzSec przyznał się do ataku na Sony


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930