Sony PlayStation Network powoli wraca do sieci (wideo)

15-05-2011, 15:36

Usługi japońskiego giganta wracają do sieci wcześniej niż spekulowano.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Choć użytkownicy niedawno ustalili, że Sony wciąż nie załatało wszystkich luk, producent ogłosił, że zaczyna powoli przywracać swoje usługi.

>>Czytaj także: Chrome Web Store dostępne dla internautów z całego świata

Sonda
Sony straciło zaufanie użytkowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

PlayStation Network ponad dwa tygodnie temu zostało zaatakowane przez hakerów, w związku z czym Sony było zmuszone odłączyć niektóre ze swoich usług od sieci. Jak się później okazało, w wyniku włamania wyciekły dane setek milionów użytkowników, w tym około 300 tys. Polaków.

Jak w specjalnym wystąpieniu powiedział Kazuo Hirai z Sony: Usługi będą przywracane w fazach i mam zaszczyt ogłosić, że pierwsza z nich została uruchomiona dla większości regionów na świecie.

Oczywiście obecnie użytkownicy będą znacznie ostrożniej podchodzić do informacji, jakimi dzielą się z japońską korporacją. Pomimo to Hiari zaznacza, że "zaktualizowano systemy bezpieczeństwa danych", dodając, iż "tego typu zmiany są rezultatem intensywnego dochodzenia przeprowadzonego przez najbardziej cenionych ekspertów z branży kryminalistyki i bezpieczeństwa komputerowego".

Jak wcześniej zapowiadano, w związku z wpadką Sony użytkownicy dostaną także darmowy miesięczny dostęp do usług PlayStation Network oraz Qriocity. Przedstawiciel firmy zapewnił również, że Sony robi wszystko, by w najbliższym czasie odbudować nadwyrężone zaufanie użytkowników.

>>Czytaj także: Przemysł muzyczny z niechęcią spogląda na Google Music


Źródło: Neogaf, Mashable


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.