Sony chce wykupić udziały Ericssona w mobilnym oddziale

07-10-2011, 09:34

Trwająca niemal dziesięć lat współpraca przy produkcji telefonów może się już niedługo zakończyć.

Jak dowiedział się Wall Street Journal, Sony chce w przyszłości bardziej skoncentrować się na produkcji urządzeń mobilnych. 

Czytaj także: Google: Zakup Motoroli nie zaszkodzi Androidowi

Według informatorów gazety japoński gigant może w najbliższej przyszłości wykupić udziały Ericssona w mobilnym oddziale Sony Ericssona. Ułatwiłoby to Sony stworzenie zintegrowanego ekosystemu składającego się z tabletów, smartfonów oraz konsol.

W ostatnich latach Ericsson skupiał się na dostarczaniu rozwiązań dla korporacji, a jak zapewnia Wall Street Journal, do transakcji może dojść w każdym momencie. Według prognoz analityków koszt wykupienia udziałów Ericssona może sięgać nawet 1,7 miliarda dolarów. Bez wątpienia korzystną informacją dla japońskiego producenta jest jednak wysoki kurs jena w stosunku do euro.

Partnerstwo firm zostało zawarte w 2001 roku, jednak ostatnie miesiące nie są dla Sony Ericssona korzystne. Niedawno dyrektor generalny firmy przyznał, że będzie się uważnie przyglądał nowej wersji platformy mobilnej od Microsoftu, na razie jednak Sony Ericsson skupi się na smartfonach z Androidem. Rynek nowoczesnych telefonów opanowany został głównie przez Apple'a, Samsunga oraz HTC, z którymi niełatwo będzie konkurować (szczególnie, że chętnych nie brakuje).

Czytaj także: Nokia Sun z Mango w połowie listopada


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy