Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Social Media 2017. Messenger i inne komunikatory

09-04-2018, 15:55

Największy skok w intensywności użytkowania aplikacji Messenger miał miejsce dwa lata temu, jednak i w tym roku odnotowano wzrost. Dodatkowe punkty odnotował także rzadziej wykorzystywany WhatsApp. Jak wygląda użytkowanie innych komunikatorów?

Z internetu na smartfonach kilka razy dziennie korzysta już ponad połowa internautów. Przynajmniej raz dziennie robi to natomiast 7 na 10 użytkowników. Messenger to aplikacja, której używa 66% internautów, a codziennie korzysta z niego prawie połowa (48%). Ponad 1/3 internautów wykorzystała go już także do kontaktu z markami (36%). Drugim komunikatorem, z którego codziennie korzysta największy udział internautów jest WhatsApp (13%). Skype i Gadu-Gadu, choć ma je zainstalowane ciągle większy udział internautów niż WhatsAppa, nie są tak intensywnie wykorzystywane.

Zarówno Messenger jak i WhatsApp od trzech lat odnotowują także wzrosty pod względem dziennej liczby uruchomień aplikacji. Największy skok pod tym względem jest widoczny pomiędzy rokiem 2016 a 2017. W styczniu 2018 roku wzrost ten był znacznie niższy. Spaki obserwujemy natomiast w przypadku Gadu-Gadu oraz Vibera.

Autor: Weronika Niżnik dla IRCenter.com


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data