Śnieżne korki znajdziesz w sieci

30-11-2010, 13:02

Po wczorajszych opadach śniegu tysiące samochodów utknęło w wielogodzinnych korkach. Targeo.pl odnotowuje wzmożoną aktywność użytkowników i pokazuje na swoich mapach zmianę sytuacji na polskich drogach, co może przydać się niejednemu kierowcy planującemu bliższą lub dalszą podróż.

Sonda
Spotkałeś/łaś się z korkami w swoim mieście?
  • tak
  • tak, ale korzystam z komunikacji miejskiej
  • nie
wyniki  komentarze

Zmiany sytuacji można na bieżąco obserwować w internecie na mapie Targeo Traffic oraz w telefonach komórkowych dzięki mobilnej wersji serwisu – www.mTraffic.pl. Dane o prędkościach są zbierane między innymi z ponad 80 tysięcy pojazdów wyposażonych w urządzenia do monitoringu GPS i przetwarzane w czasie rzeczywistym na interaktywną mapę prędkości. Kolor czarny oznacza na mapie prędkość poniżej 8 km/h.

>> Czytaj też: Komórka pokaże, gdzie są korki

Utrudnienia w ruchu na Targeo
fot. - Utrudnienia w ruchu na Targeo
Wczoraj między godziną 15 a 21 praktycznie wszystkie główne warszawskie drogi były na mapie Targeo Traffic oznaczone kolorem czarnym. To największe korki od początku pomiarów ruchu, które są realizowane przez Targeo.pl od ponad dwóch lat.

Kierowcy stojący w korkach mogli w telefonie komórkowym obejrzeć mapę zakorkowania, ale konstruktywnym wyjściem mogło być wówczas tylko zaparkowanie samochodu i skorzystanie z tramwaju lub metra. Ci, którzy nie wyszli jeszcze z pracy, mogli czekać na poprawę sytuacji, obserwując zmiany na mapie, ale w praktyce oznaczało to powrót do domu nie wcześniej niż o 22.

>> Czytaj też: Z Targeo Traffic Live! ominiesz korki


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy