SMS od PGE wzywający do zapłaty? To może być oszustwo!

21-06-2021, 15:41

Klienci PGE powinni uważać na SMS-y sugerujące konieczność uregulowania płatności. Osoby, które dadzą się nabrać ryzykują utratą pieniędzy z konta bankowego.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Oszuści po raz kolejny wykorzystują wizerunek Polskiej Grupy Energetycznej. Pierwsza kampania SMS-owa pojawiła się w kwietniu tego roku. W najnowszych wiadomościach przestępcy sugerują konieczność uregulowania płatności. Link zawarty w SMS-ie prowadzi do fałszywej bramki pośrednika płatności. Podanie swoich danych na takiej stronie, może skutkować utratą pieniędzy.

Fałszywy SMS PGE

Bywa że na wiadomości tego typu nabierają się osoby, które nie są klientami instytucji pod którą podszywają się przestępcy.

- Jeżeli otrzymamy taką wiadomość, zawsze należy potwierdzić jej wiarygodność kontaktując się bezpośrednio z firmą od której dostaliśmy SMS. Możemy np. zadzwonić na infolinię - tym przypadku PGE i dowiedzieć się, czy faktycznie rozsyłali takie SMSy - tłumaczy Dominika Kociołek z CyberRescue. 

Niestety takie oszustwa będą powracać. Dochodzi do coraz większej liczby wycieków danych osobowych w Internecie, więc przestępcy będą poszukiwać nowych sposobów, by kogoś okraść. Warto zapamiętać, że gdy otrzymujemy wiadomość, e-maila z linkiem nie klikajmy w nie odruchowo. Zazwyczaj skłaniają one odbiorcę do szybkiego działania.


Źródło: CyberRescue


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.