SMS i e-mail z informacją o gotowym paszporcie

01-06-2017, 19:05

Od 1 czerwca 2017 każdy, kto złoży wniosek o paszport może zostać powiadomiony SMS-em lub e-mailem, o tym że paszport jest już gotowy do odbioru.

Żeby z niej skorzystać trzeba przy składaniu wniosku o paszport podać swój numer telefonu lub adres e-mail i wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych.

Obywatel otrzyma informację, że paszport czeka na niego w urzędzie: SMS-em „Twój paszport jest do odbioru w (nazwa urzędu, ulica)” lub e-mailem „Zapraszamy po odbiór paszportu w  urzędzie, w którym został złożony wniosek”. Można podać i numer telefonu, i adres e-mail. Usługa jest bezpłatna.

Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie kraju, niekoniecznie w województwie, w którym jesteśmy zameldowani. Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni, w praktyce jest często krótszy, stąd usługa, dzięki której dowiemy się, że paszport jest już gotowy do odbioru.

W 2016 roku zostało wydanych ponad 1 mln 334 tys. paszportów, natomiast w tym roku od stycznia do kwietnia - ponad 456 tysięcy.


Źródło: MSWiA
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag SMStag paszporttag MSWiAtag e-mail
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy