Smartfony z mapowaniem 3D coraz bliżej? Intel RealSense i Google Tango razem

21-08-2015, 13:13

Współpraca Intela i Google może doprowadzić do szybszego udostępnienia smartfonów z funkcjami np. mapowania 3D przestrzeni w budynkach. Intel zapowiedział już udostępnienie odpowiednich narzędzi dla deweloperów.

W ubiegłym roku firma Google przedstawiła projekt Tango. Nazywano go "Kinectem dla smartfonów", ale tak naprawdę chodziło o coś więcej - stworzenie technologii do mapowania 3D, która mogłaby działać w smartfonie. Dzięki temu możliwe będzie np. szybkie stworzenie mapy 3D jakiegoś budynku do celu ułatwienia nawigacji. Taka technologia może też dać początek rozwiązaniom rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Teraz Intel ogłosił zamiar połączenia Google Tango z jego technologią RealSense.

RealSense pozwala na komunikowanie się z komputerem za pomocą gestów, a także na rozpoznawanie rysów twarzy. W tabletach RealSense już umożliwia zmienianie punktu ostrości po wykonaniu zdjęcia, a nawet wykonywanie pomiaru odległości.

Podczas konferencji Intel Developer Forum (IDF) 2015 w San Francisco przedstawiciele Intela opowiedzieli o szczegółach współpracy z Google. Intej chce połączyć platformę Tango z technologią Intel RealSense w ramach zestawu narzędzi deweloperskich dla systemu Android.

Intel i Realsense smartphone

Zestaw deweloperski Intel RealSense Smartphone pozwala na wprowadzanie i rozwijanie nowych funkcji: od nawigacji wewnątrz budynków oraz mapowania przestrzeni w czasie rzeczywistym, przez rozgrywkę w rzeczywistości wirtualnej, po skanowanie 3D i wiele innych.

Zestaw deweloperski zostanie jeszcze w tym roku udostępniony wybranym deweloperom. Później powinny się pojawić urządzenia, które otrzymają te nowe funkcje już w postaci produktu dla użytkowników. 

Poniżej film prezentujący efekty łączenia Intela i Tango. 


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy