Smartfony Samsunga z elastycznymi ekranami już w następnym roku (wideo)

29-10-2011, 15:43

Wkrótce elastyczne wyświetlacze mają trafić również do tabletów oraz innych urządzeń przenośnych.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Południowokoreańska korporacja poinformowała pod koniec tygodnia, że już w kolejnym roku zamierza udostępnić użytkownikom smartfony oraz tablety z ekranem, który będzie można nieznacznie wyginać. W ten sposób ułatwiona ma być nawigacja w systemie zainstalowanym na danym urządzeniu.

Czytaj także: Samsung: Galaxy Nexus obejdzie patenty Apple'a

- Elastyczne ekrany planujemy zaprezentować w 2012 roku, miejmy nadzieję, że jeszcze w pierwszej jego połowie - poinformował rzecznik prasowy korporacji Robert Yi podczas ogłaszania wyników finansowych. - Ich wdrażanie prawdopodobnie rozpocznie się od smartfonów.

Jak zauważa PC World, Samsung już w przeszłości prezentował elastyczne ekrany OLED (Organic Light Emitting Diode), które w każdym pikselu miały zastosowany element emitujący światło. Dzięki temu całość sprawdzała się lepiej niż LCD, gdzie wymagane byłoby także giętkie podświetlanie.

Samsung niedawno pochwalił się świetnymi wynikami, jeśli chodzi o smartfony. W ostatnim kwartale firma dostarczyła do sklepów więcej urządzeń niż konkurencyjne Apple, a nowe rozwiązania mają pomóc południowokoreańskiej korporacji w utrzymaniu prowadzenia. Niedawno działające urządzenie z elastycznym ekranem zaprezentowała także Nokia, jednak obecnie nie ma planów wprowadzenia go do masowej produkcji.

Czytaj także: Samsung chwali się świetnymi wynikami swoich smartfonów


Źródło: Samsung, PC World


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.