Smartfonowa księgowość

05-04-2019, 23:03

Wszyscy przedsiębiorcy w Polsce mogą już przy pomocy telefonów wystawiać faktury swoim kontrahentom lub fotografować i gromadzić w chmurze obliczeniowej papierowe dokumenty, potwierdzające poniesione przez nich wydatki. Jest to możliwe dzięki bezpłatnej aplikacji stanowiącej rozszerzenie znanej na rynku platformy do zadań księgowych.

Chmura Faktur zadebiutowała w lutym 2018 roku jako bezpłatne narzędzie do prowadzenia księgowości mikroprzedsiębiorstw online. Obecnie z platformy korzysta ponad 43 tys. przedsiębiorców. Dotychczas wystawili oni w Chmurze blisko 700 tys. faktur, co średnio daje ponad 50 tys. faktur miesięcznie.

Narzędzie przede wszystkim ułatwia i przyspiesza wystawianie faktur. Przedsiębiorcy między innymi automatycznie pobierają dane kontrahentów z GUS, sprawdzają REGON lub status płatnika VAT. Nadawcy dokumentów księgowych korzystają też z możliwości potwierdzenia odbioru i przypomnienia o terminie zapłaty. Chmura umożliwia im także kontrolę wydatków i przychodów firmy, wystawianie not korygujących i ponagleń do zapłaty. W razie potrzeby faktury z Chmury mogą być ręcznie lub automatycznie przesyłane do księgowej. Na podstawie wprowadzonych danych użytkownik jest w stanie wygenerować plik JPK VAT oraz JPK_FA i przesłać go do urzędu skarbowego.

Wersja mobilna pozwala wystawiać, rejestrować i wysyłać faktury przez smartfon lub tablet, z dowolnego miejsca. Po przesłaniu do Chmury wszystkie sfotografowane faktury papierowe mogą być przetworzone na łatwiejsze w obrocie i rozliczaniu wersje elektroniczne. Rozwiązania takie jak aplikacja Chmury zmniejszają ryzyko przeoczenia lub zgubienia jakiejś faktury w rozliczeniach firmy.

Zarówno Chmura Faktur jak i jej mobilna wersja są udostępniane bezpłatnie. Aplikacja mobilna dostępna jest na urządzeniach korzystających z dwóch najbardziej popularnych systemów operacyjnych Android i iOS.

Źródło: Tax Care


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031