Śledzik Naszej-Klasy już działa

08-09-2009, 23:36

Dziś wieczorem, po cichu ruszył Śledzik, serwis mikroblogowy należący do Naszej-Klasy. Nie było żadnych oficjalnych zapowiedzi, możliwe zatem, że to na razie chwila nocnych testów.

Tydzień temu odbyły się testy przeprowadzone przez wybranych dziennikarzy i blogerów. Dziś, bez żadnych zapowiedzi ze strony Naszej-Klasy, Śledzik zaczął dopuszczać do swojej ławicy każdego zainteresowanego.

Śledzik - po zalogowaniu
fot. - Śledzik - po zalogowaniu
Do Śledzika można obecnie dostać się na dwa sposoby: logując się na Naszej-Klasie (w środkowej kolumnie atakuje nas panel z wpisami znajomych) lub też wpisując adres sledzik.pl, z którego zostajemy przekierowani pod nasza-klasa.pl/sledzik. Tam każdy zarejestrowany użytkownik Naszej-Klasy może się zalogować, wykorzystując dane dostępowe do NK. Po zalogowaniu okazuje się, że śledzimy i jednocześnie śledzą nas wszystkie konta, które mieliśmy dodane do znajomych w NK.

Przydałby się jednak jakiś wybór, a przynajmniej możliwość grupowych operacji wyłączania i włączania śledzenia. W innym przypadku, mając dużą grupę znajomych, możemy się zderzyć z falami wpisów i szumu informacyjnego, których nie ogarniemy.

Śledzik umożliwia nam nie tylko śledzenie znajomych z Naszej-Klasy, ale również obcych kont. Ponadto każdy użytkownik może ogwiazdkować ulubione wypowiedzi osób śledzonych, wysłać im prywatną wiadomość za pomocą systemu pocztowego NK, zgłosić nadużycie lub odhaczyć z listy śledzonych. Nasza-Klasa wstawiła do Śledzika także wewnętrzną skrzynkę pocztową, która umożliwia niepubliczny kontakt z pozostałymi użytkownikami.

W preferencjach usługi możemy ustawić sobie kilka podstawowych opcji, m.in. o czym chcemy być informowani, co inni mogą zobaczyć na naszym profilu, czy też wprowadzić konta, które nam uprzykrzają życie na czarną listę.

Generalnie serwis nie jest skomplikowany i chyba nawet świeżo upieczeni internauci nie powinni mieć problemu ze zrozumieniem, do czego służy, więc dosyć szybko powinni się w nim odnaleźć. Dosyć agresywne promowanie Śledzika - w centralnym miejscu po zalogowaniu do Naszej-Klasy - może sugerować, że faktycznie NK liczy na to, że sledzik.pl stanie się szybko polskim Twitterem.

Pierwsze opinie internautów można już przeczytać m.in. na konkurencyjnych serwisach Blip i Flaker.

sledzik.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag sledzik.pltag nasza-klasa.pltag mikroblogitag Śledzik
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy