Skype: przejęcie Qik wzmocni komunikację wideo

10-01-2011, 12:26

Skype ogłosił zawarcie finalnej umowy przejęcia Qik - dostawcy mobilnego oprogramowania wideo ułatwiającego dzielenie się nagraniami. Firma Qik, z siedzibą główną w Redwood City w Kalifornii, zatrudnia 60 pracowników i ma również swoje biuro w Moskwie. Zakończenie transakcji spodziewane jest w styczniu 2011 roku.

Od 2006 roku Qik oferuje rozwiązania do przechwytywania i udostępniania nagrań wideo za pośrednictwem telefonów komórkowych, internetu i platform na komputery osobiste. Filmami można dzielić się w czasie rzeczywistym lub zachować je do późniejszego obejrzenia, co umożliwia wymianę wiadomości wideo, ich udostępnianie i przechowywanie.

Usługa Qik dostępna jest na ponad 200 telefonach komórkowych na platformach Android, iPhone, Symbian, Blackberry oraz Windows Mobile, a na wielu z nich, dzięki partnerstwu z wiodącymi producentami i dystrybutorami, jest instalowana fabrycznie.

>>> Czytaj: Los Skype'a w Chinach dalej niepewny

Przejęcie Qik ma pomóc firmie Skype umocnić się na pozycji lidera na rynku komunikacji wideo poprzez dodanie do zakresu jego funkcji możliwości zapisu, udostępniania i przechowywania. Dzięki przejęciu Skype skorzysta także z ekspertyzy inżynierów Qik stojącej za jego technologią Smart Streamin, która optymalizuje transmisję wideo w sieciach bezprzewodowych.

- Zespół Qik dostarcza wyjątkowej jakości usług w zakresie transmisji materiału wideo swoim partnerom mobilnym i milionom końcowych użytkowników, korzystających z szerokiego zakresu urządzeń - powiedział Tony Bates, dyrektor generalny Skype. - Szacuje się, że oprogramowanie Skype obsługuje około 25% międzynarodowych połączeń głosowych na całym świecie, podczas gdy około 40 procent z połączeń Skype-to-Skype to rozmowy wideo.

Skype oraz Qik wspólnie skupią się na zapewnieniu bogatszych, bardziej zintegrowanych możliwości, które pozwolą osobom na całym świecie dzielić się doświadczeniami poprzez transmisję wideo na żywo na różnych platformach, jak również poprzez możliwość przechowywania nagrań.

Szczegółowe warunki przejęcia nie będą prezentowane opinii publicznej.

>>> Czytaj: Grupowe wideorozmowy w Skype, także dla firm


Następny artykuł » zamknij

Internauto, co Cię denerwuje?

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930