Skype ma problemy we Francji, gdyż... nie utrzymuje budek telefonicznych

22-02-2011, 23:35

Archaiczne przepisy często nie nadążają za nowymi mediami, szczególnie rozwijającymi się tak szybko jak internet.

Jak informowaliśmy niedawno, Skype został już praktycznie całkowicie zdelegalizowany w Chinach, jednak także demokratyczne państwa, takie jak Francja, nie do końca go aprobują.

>>Czytaj także: Foursquare ma już prawie 7 milionów użytkowników

Sonda
Skype będzie francuskim operatorem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak donosi Business Insider, problem w tym, że Skype nie jest zarejestrowany we Francji jako operator. Według przepisów powinien tego dokonać każdy, kto dostarcza usługi umożliwiające rozmowy na odległość. Choć przepisy te ustalano z pewnością jeszcze przed rozkwitem telefonii internetowej, nie można obecnie po prostu pominąć funkcjonującego prawa.

Kuriozalność całej sytuacji podkreśla francuski L'Express, który wskazuje, że rząd może zmusić Skype'a do rejestracji jako operatora, by obciążyć go podatkami. Te są uiszczane przez wszystkich dostawców wspomnianych usług, by pokryć między innymi koszty drukowania książek telefonicznych czy utrzymania budek z telefonami.

Choć Skype jest cały czas w fazie dyskusji z francuskimi przedstawicielami prawa, już sam fakt takich rozmów może dziwić. Z drugiej strony, mało który rząd może się pochwalić tym, że nie łaknie pieniędzy obywateli czy firm.

>>Czytaj także: Ile kosztuje wiadomość na Facebooku?


Źródło: Business Insider
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy