Sina zaostrza cenzurę w Chinach

09-05-2012, 16:15

Największa chińska usługa mikroblogowa Sina poinformowała o nowych zasadach użytkowania witryny, które muszą podpisać wszyscy użytkownicy planujący pozostawienie na stronie wiadomości - czytamy na blogu usługi.

Nowe zasady, które zaostrzają cenzurę w Chinach, zauważył serwis The Next Web, zwracający uwagę na fakt, że to już kolejne kroki tego typu w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Czytaj także: Apple proponuje ugodę w Chinach

Nowy regulamin Sina, który wejdzie w życie od 28 maja, zakłada, że użytkownicy nie mogą publikować wiadomości "szkodzących jedności, a także integralności i terytorialnej suwerenności Chin". Internauci nie mogą również "szerzyć plotek, szkodzić ładowi społecznemu, a także zakłócać stabilności".

Operatorzy mikroblogów powołają również specjalne "społecznościowe komitety", które będą się zajmowały monitorowaniem wiadomości użytkowników. W skład tego typu jednostek wchodzić mają zarówno zwykli użytkownicy, jak i "eksperci", którzy będą mieli prawo usuwać niepożądane wiadomości.

Nie ma wątpliwości, że nowe zasady mają jeszcze bardziej zniechęcić internautów do publikowania wiadomości niewygodnych politykom. Pod koniec ubiegłego roku wprowadzono w Chinach prawo, w myśl którego wszyscy użytkownicy mikroblogów będą musieli zweryfikować swoją tożsamość. Administratorzy usług tego typu niedawno skarżyli się, że zmiany te wprowadzane są zbyt szybko.

Czytaj także: Chińczycy również pokochali Instagrama


Źródło: Sina, The Next Web
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy