Serwer dla firmy w cenie biurowego komputera

Forsal.pl 10-05-2010, 13:58

Serwer nie bez powodu bywa nazywany informatycznym sercem firmy. Jest niezastąpiony nawet tam, gdzie jest tylko kilka komputerów. Również w małych przedsiębiorstwach pozwala na zwiększenie efektywności działania sieci. Firma, która lokalizuje serwer w swojej siedzibie, uzyskuje gwarancję, że jej dane będą bezpieczne i dostępne tylko dla osób, które są do tego uprawnione.

Często, niesłusznie, małe firmy obawiają się skomplikowanej obsługi serwera, podczas gdy najnowsze oprogramowanie pozwala na zarządzanie nim przez szeregowych pracowników, jeśli tylko wykazują się podstawowymi umiejętnościami obsługi komputera. Wciąż funkcjonuje też mit, że serwer przeznaczony jest wyłącznie dla dużych korporacji – mówi Romuald Pack, menedżer w HP Polska.

Serwer bazy danych dla małej firmy powinien być skrojony na miarę, jak dobry garnitur – podpowiada Tomasz Romanowski, konsultant Sybase Polska. - Przed podjęciem decyzji o zakupie serwera dla firmy warto przeprowadzić analizę faktycznych jej potrzeb.

Jeśli użytkowane przez firmę aplikacje, drukarki i faksy muszą być dostępne na więcej niż jednym komputerze, jeśli firma planuje zbudować własną stronę WWW i własne konta e-mailowe, jeśli ważne służbowe dokumenty są rozproszone na wielu komputerach, to mamy do czynienia z sygnałami wskazującymi, że należy zacząć myśleć o własnym serwerze – radzi Romuald Pack.

Więcej w Forsal.pl w tekście pt. Dobry serwer dla firmy w cenie biurowego komputera

Krzysztof Polak

Forsal.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag serwerytag programy dla firmtag firmytag biznes
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031