Service Pack 3 dla XP - będzie opóźnienie

30-04-2008, 07:40

Service Pack 3 dla systemu Windows XP miał być dostępny do pobrania już wczoraj, ale Microsoft po raz kolejny opóźnił jego wydanie. Powodem decyzji była niekompatybilnośc dodatku z oprogramowaniem Microsoft Dynamics RMS. Ten sam problem dotyczy SP1 dla Windows Vista.

Długo oczekiwany dodatek Service Pack 3 otrzymał status RTM na początku ubiegłego tygodnia. Uznano go za ukończony i odpowiednio przetestowany. Miał się ukazać w tym tygodniu, ale przeszkodziła w tym kwestia kompatybilności z Microsoft Dynamics RMS – oprogramowaniem dla punktów sprzedaży detalicznej, adresowanym do małych i średnich film.

Identyczny problem dotyczy dodatku dla Windows Vista, który zaczął już trafiać do klientów. Microsoft został więc zmuszony do wstrzymania dystrybucji dodatku dla swojego najnowszego systemu. Zanim obydwa Service Packi trafią do użytkowników, Microsoft będzie musiał dodać do nich "filtr", dzięki któremu dodatek nie zainstaluje się na maszynach z zainstalowanym Dynamics RMS.

Osoby korzystające z Dynamics RMS powinny skontaktować się z firmą Microsoft, aby uzyskać więcej informacji. Poprawka dla tego oprogramowania powinna niebawem się ukazać. Microsoft nie podał jak długo może trwać rozwiązanie wszystkich problemów. Wiadomo, że prace trwają.

Service Pack na pożegnanie

Termin udostępnienia SP3 był przesuwany tak długo, że można odnieśc wrażenie, iż jest to "poprawka na pożegnanie". Microsoft powoli wycofuje się sprzedaży Windows XP. Pudełkowych wersji XP SP3 już nie będzie, a do 30 czerwca firmy OEM przestaną oferować Windows XP klientom indywidualnym.

Windowsa XP będą mogły jeszcze nabyć firmy w ramach opcji downgrade. Zakupione komputery będą sprzedawane jako maszyny z Windows Vista i Microsoft będzie je liczył jako sprzedane z nowym systemem. Zainstalowany na nich będzie jednak Windows XP, bądź będzie on dostępny jako opcja. W niektórych przypadkach firma OEM zainstaluje Windows XP dla klienta, ale do komputera i tak będzie dołączony nośnik z Windows Vista.

Poczciwy XP będzie jeszcze "żył" na rynkach rozwijających się oraz na tanich komputerach edukacyjnych takich jak Eee PC i być może XO od fundacji OLPC.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy