Service Pack 3 dla Windows XP pod koniec bieżącego roku?

24-05-2007, 10:33

Microsoft zapowiedział wydanie SP3 dla Windowsa XP na rok 2008. Jednak pewna informacja prasowa giganta z Redmond sugeruje szybszy bieg wydarzeń...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak czytamy na stronie przedstawiającej planowane terminy opracowania kolejnych pakietów poprawek dla systemów operacyjnych z rodziny Windows oczekiwany przez użytkowników Windowsa XP Service Pack 3 ma pojawić się w pierwszej połowie 2008 roku.

Oczekiwany i potrzebny, bo SP3 pozwoli na zintegrowanie poprawek z płytą instalacyjną systemu. A tych jest naprawdę sporo - od czasów ukazania się SP2 około 80 o wysokim priorytecie. Oczywiście można samemu integrować lub instalować wszystkie poprawki z osobna, jednak to rozwiązanie nie jest efektywne - zabiera wiele więcej czasu i miejsca na dysku (każda poprawka zainstalowana w systemie tworzy swój podfolder w katalogu systemowym).

Na pewno wydanie SP3 ułatwi też życie administratorom sieci, którzy dużo szybciej będą mogli dokonać aktualizacji na wielu komputerach. Warto również zwrócić uwagę, że przeciętny użytkownik nie posiada odpowiedniej wiedzy, by samemu zintegrować poprawki z płytą instalacyjną Windows XP.

Termin wydania: 2007 czy 2008?

Pomimo podania wstępnej daty wypuszczenia SP3 na pierwszą połowę 2008 roku, Microsoft w informacji prasowej sprzed zaledwie 3 dni pisze m.in. o implementacji protokołu Juniper Infranet Controller w systemach Windows Server 2008 i... Windows XP Service Pack 3 (SP3) jeszcze w bieżącym roku. Jednoznacznie wskazuje to na gotowość Service Pack 3 w roku 2007.

Trzeba przyznać, że gigant z Redmond często zmienia zdanie. Na początku 2006 roku kalifornijska firma jako datę premiery SP3 podała... drugą połowę 2007 roku, by potem... zmienić ją na pierwszą połowę 2008 roku.

Przypomnijmy też, że poprzedni Service Pack (SP2) został wydany w sierpniu 2004 roku.

Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Microsofttag Juniper Infranet Controller
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.