Seniorzy z Szebni już wiedzą czym jest e-czytelnictwo

13-06-2018, 11:31

W czerwcu ruszył cykl warsztatów wprowadzających mieszkańców podkarpackiej miejscowości w tajniki e-czytania. Pomysłodawcom projektu zależy na tym, aby przede wszystkim osoby starsze mogły zapoznać się nowymi technologiami wspierającymi czytanie oraz uzyskały dostęp do nowości na rynku wydawniczym.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Beneficjentami projektu będą mieszkańcy Szebni – korzystający z biblioteki i jej filii oraz nowe osoby, które pomysłodawcy chcą zachęcić do korzystania z cyfrowych usług. Są to dzieci w wieku szkolnym, osoby dorosłe, a przede wszystkim seniorzy, jak wyjaśnia Tomasz Ćwiąkała z banku City Handlowy i wolontariusz Fundacji Kronenberga. Informuje on przy tym, że zadaniem wolontariuszy związanych z akcją, będzie dyżur w bibliotece i aktywne szkolenie z kompleksowej obsługi czytników ebooków z aplikacją Legimi. Aplikacja, będąca integralną częścią oprogramowania urządzeń, zapewni użytkownikom dostęp do biblioteki zawierającej najbardziej poczytne tytuły, nowości i cenioną klasykę literatury.

Pierwszym celem tego projektu jest umożliwienie dostępu do literatury osobom starszym, które ze względu na wiek i postępującą degradację wzroku, muszą zrezygnować ze swoich pasji czytelniczych, a ze względu na niskie dochody, nie mogą pozwolić sobie na zakup urządzeń, które ułatwiłyby czytanie.

Źródło: PocketBookSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.