SaveUp wśród 10 najlepszych europejskich startupów (wideo)

08-10-2011, 14:44

Polski startup SaveUp, który umożliwia mobilne zakupy multimediów, znalazł się wśród 10 finalistów odbywającego się w Wiedniu konkursu Startup Challenge. W imprezie brały udział startupy z całej Europy. Poniżej krótki wywiad wideo z twórcami SaveUp, nagrany tuż po ogłoszeniu finałowej dziesiątki.

W dniach między 3 a 7 października w Austrii odbywała się konferencja STARTUP WEEK 2011. Jednym z elementów wydarzenia był konkurs dla startupów - Startup Challenge, w którym o miano najlepszego startupu Europy oraz uznania inwestorów walczyło 50 projektów. Do finałowej dziesiątki zakwalifikowała się również spółka iTraff Technology z aplikacją SaveUp. Umożliwia ona natychmiastowe zakupy multimediów dzięki technologii rozpoznawania zdjęć.

SaveUp na Startup Week 2011
fot. SaveUp - SaveUp na Startup Week 2011
- Niezwykle cieszymy się z tego sukcesu. To dowód na to, że także u nas, w Polsce, mogą powstawać projekty, które będą podbijać Zachód – powiedział CEO firmy, Arkadiusz Skuza. – Jesteśmy jedynym polskim startupem, który doszedł w konkursie tak daleko. Zaraz po imprezie zainteresowało się nami kilku zagranicznych inwestorów, więc mamy dodatkowe powody do radości.

Czytaj też: SaveUp: Chcemy dać użytkownikowi wolność i szybkość kupowania

Ostatecznym zwycięzcą konkursu Startup Challenge okazał się projekt mySugr z Austrii, który ma na celu ułatwiane życia diabetykom. Udział w wydarzeniu brały m.in. startupy z Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Grecji, Włoch czy Wielkiej Brytanii. Oprócz SaveUp w Wiedniu obecne były także trzy inne polskie projekty - BookLikes, PrivacyProtector oraz Zubibu, jednak żadna z nich nie zakwalifikowała się do finału.

Aplikacja SaveUp dostępna jest na iOS oraz Androida.

Poniżej krótki wywiad, który udało nam się zrobić z Arkiem Skuzą oraz Jakubem Jurkiewiczem z SaveUp tuż po ogłoszeniu finałowej dziesiątki startupów. Relację z wydarzenia sponsoruje fundusz LMS Invest - www.lmsinvest.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031