Satelita będzie dokumentować zbrodnie wojenne

GazetaPrawna.pl 29-12-2010, 13:10

Satelita Sentinel będzie od środy fotografować akty przemocy, które mogą wydarzyć się przed referendum w sprawie podziału Sudanu na dwa państwa. W projekt zaangażowały się ONZ, Uniwersytet Harvarda, firma Google i organizacja "Not on our watch".

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Komercyjne satelity nad północnym i południowym Sudanem sfotografują każdą spaloną lub zbombardowaną wioskę, masowe ruchy ludności i inne zjawiska świadczące o przemocy.

Program ONZ UNOSAT będzie zbierał i analizował obrazy. Naukowcy z Harvardu zbadają i przeanalizują terenowe raporty gromadzone przez organizację walczącą o prawa człowieka "Enough project". Firmy Google i Trellon zaprojektowały stronę internetową, na której publikowane będą wszystkie dowody zbrodni, by wywrzeć nacisk na sudańskich urzędników i inne walczące grupy.

9 stycznia mieszkańcy bogatego w ropę południa Sudanu pójdą oddać głosy w referendum w sprawie podziału tego kraju na Północ i Południe. Głosowanie jest wynikiem ustaleń pokojowych z 2005 roku, które zakończyły trwającą ponad dwadzieścia lat wojnę.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. Satelita będzie dokumentować zbrodnie wojenne

PAP

gazeta prawnaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag Sudantag satelitytag przemoctag ONZtag Google
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.