Samsung wyśle za darmo kuriera, by zaktualizować oprogramowanie

19-04-2011, 22:59

Klienci, którzy skarżą się na problemy z aktualizacjami, mogą skorzystać z darmowego serwisu.

Na adres redakcji Dziennika Internautów trafił list od Czytelnika, w którym informuje on o problemach z trudnościami w aktualizacji swojego urządzenia.

>>Czytaj także: Paul Allen krytycznie o Jobsie i Gatesie

Sonda
Miałeś kiedyś problemy z aktualizacją telefonu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak zauważa, 13 marca operator Plus udostępnił narzędzie Kies do obsługi telefonów ze zaktualizowanym oprogramowaniem. Problem w tym, że nie wszystkie urządzenia posiadają najnowszą wersję firmware, a co za tym idzie, użytkownicy nie mogą wykorzystywać pełni ich możliwości.

Nasz Czytelnik zaznacza, iż jako osoba niepełnosprawna nie jest w stanie udać się do serwisu, gdzie jego urządzenie prawdopodobnie musiałoby przeleżeć około dwa tygodnie. Postanowiliśmy więc zbadać sprawę u źródła i sprawdzić, czy użytkownicy rzeczywiście są skazani na wizytę w serwisie.

Jak dla Dziennika Internautów zaznacza Arkadiusz Majewski z Biura Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel S.A.: Problem, o którym mowa w mailu, zgłaszaliśmy do Samsunga i z otrzymanych od nich informacji wynika, że z niewiadomych jeszcze przyczyn niektóre telefony nie dają się zaktualizować na niektórych komputerach.

Obecnie problem jest badany u dostawcy aplikacji Kies, jednak - co najważniejsze - klienci, którzy mają problemy z aktualizacjami, wcale nie muszą się pozbywać telefonu na długie tygodnie. Jak zaznacza Arkadiusz Majewski, wystarczy zamówić kuriera na koszt Samsunga prosto do domu, który zabierze urządzenie do serwisu, a kilka dni później zwróci je, również nie obciążając klienta kosztami. Średni czas naprawy to według Samsunga 4 dni, jednak w przypadku aktualizacji powinno to zająć jeszcze krócej.

>>Czytaj także: Bez NFC nie zagrasz w Angry Birds Magic


Źródło: DI24.pl
Wszystkie Listy czytelników kierowane do DI są czytane przez redaktorów. Niektóre pytania / prośby do redakcji mogą dotyczyć szerszego grona internautów, wymagać wypowiedzi ekspertów lub zainteresowanych stron, wówczas traktowane są jako tematy interwencyjne. Wszelkie sprawy, którymi Waszym zdaniem powinniśmy się zająć prosimy kierować na adres: interwencje@di.com.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930