Samsung wciąż największym dostawcą podzespołów dla Apple

17-05-2012, 12:59

Niedawna umowa firmy Apple z japońskim dostawcą Elpida, choć bardzo zaniepokoiła akcjonariuszy, nie powinna mieć większego wpływu na przyszłość Samsunga - uważają analitycy cytowani przez agencję Reuters.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W połowie tygodnia serwis Digitimes doniósł, że Apple zdecydowało się na podpisanie umowy z firmą Elpida na produkcje pamięci DRAM (zob. Apple reportedly books up half of mobile DRAM capacity at Elpida Hiroshima plant). Akcjonariusze Samsunga, który jest największym na świecie producentem tego typu podzespołów, wpadli w panikę.

Czytaj także: Sprzedaż kluczowych dla HTC smartfonów opóźniona

Cena akcji koreańskiego giganta straciła ponad 6%, obniżając tym samym wycenę giełdową koncernu o 11 miliardów dolarów. Jak jednak zauważają analitycy, rynek tego typu podzespołów jest stosunkowo niewielki, a skorzystanie z konkurencyjnej oferty nie musi od razu oznaczać odwrócenia się amerykańskiej spółki od Samsunga.

Żadna firma nie chce mieć tylko jednego dostawcy - zauważa Monika Garg z firmy analitycznej Pacific Crest. - Biorąc to pod uwagę, myślę że po prostu starają się lepiej dostosować skalę dostaw do dwóch czy trzech producentów. Nie sądzę, żeby Apple chciało zrywać swoje kontakty z Samsungiem.

Jak zauważa agencja Reuters, Samsung pozostaje największym dostawcą podzespołów dla urządzeń firmy Apple (zob. Samsung not seen quaking in boots over Apple-Elpida report). Koncern z Cupertino kupuje od niego m.in. procesory oraz wyświetlacze, jednak jednocześnie prowadzi także rozległą walkę patentową.

Czytaj także: Apple przygotowuje smartfona z większym ekranem


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.