Samsung: W smartfonach nadzieja

27-12-2011, 14:53

150 mln smartfonów chce w przyszłym roku sprzedać Samsung Electronics. Dzięki szybkiemu tempu wzrostu firma zbliży się do Nokii, której pozycja dalej ma słabnąć.

Samsung Electronics jest obecnie największym na świecie producentem smartfonów. W poprzednim kwartale koreańska firma wyprzedziła Apple'a, którego iPhone bardzo szybko zyskał na popularności. Jednak Galaxy S, dzięki znacznie większemu zasięgowi, dynamiczniej zdobywa globalny rynek. Firma już w listopadzie informowała, że zanotuje lepszy wynik sprzedażowy nie tylko od zeszłorocznego, ale także od najnowszych tegorocznych prognoz.

Czytaj więcej: Samsung o 7 mln smartfonów przebije prognozy?

W trzecim kwartale br. sprzedano 393,7 mln telefonów komórkowych, z czego 87,8 mln wyprodukowanych zostało przez Koreańczyków. Dało to firmie udział na poziomie 22,3 proc. Jedynie Nokia pochwalić się może lepszym wynikiem - 106,6 mln sprzedanych komórek i 27,1-proc. udział. W przypadku tej drugiej firmy mamy jednak do czynienia z osłabieniem sprzedaży. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będziemy mieli nowego światowego lidera.

Agencja Reuters, powołując się na południowokoreański dziennik Korea Economic Daily, pisze, że w przyszłym roku Samsung Electronics zamierza sprzedać 374 mln urządzeń, o 12 proc. więcej niż w kończącym się właśnie 2011. W dużej mierze ma to być możliwe dzięki znaczącemu wzrostowi sprzedaży smartfonów (do 150 mln), głównie z linii Galaxy S.

Przewidywania co do Nokii są bardziej ponure - mówi się o spadku sprzedaży o 5 proc. w całym roku, do poziomu 399 mln telefonów. Wprowadzenie urządzeń pracujących na systemie Windows Phone nie powinno zasadniczo odwrócić trendu. Fińską firmę powszechnie krytykuje się za wybranie mało popularnej platformy.


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy