Samsung: iPhone 4S powinien być zabroniony we Włoszech i Francji

05-10-2011, 11:47

Południowokoreański gigant kontynuuje patentowe potyczki z producentem iPhone'ów.

Samsung poinformował na swojej stronie, że złożył wstępny wniosek o zakaż sprzedaży zaprezentowanego we wtorek iPhone'a 4S na terenie Włoch oraz Francji. Wszystko ze względu na naruszenia patentów, jakich według południowokoreańskiej firmy dopuścił się Apple.

Czytaj także: Apple nie radzi sobie na indyjskim rynku

Tym razem problem dotyczy dwóch patentów związanych z technologią WCDMA, umożliwiającą dostęp do sieci radiowej w sieciach komórkowych opartych o UMTS. Zdaniem Samsunga naruszenia ze strony kalifornijskiego producenta są tak duże, że jest on zmuszony przedsięwziąć odpowiednie kroki prawne.

- Wykorzystana technologia jest kluczowa do niezawodnego funkcjonowania sieci komórkowych i urządzeń, a Samsung uważa, że naruszenia Apple'a są tak duże, że powinno się wykluczyć iPhone'a 4S ze sprzedaży - czytamy w oświadczenia południowokoreańskiego producenta.

Jak dodatkowo stwierdza Samsung: Apple wciąż rażąco narusza własność intelektualną związaną z naszą technologią. Na początku tygodnia producent tabletów Galaxy zaproponował Apple'owi ugodę związaną z tego typu urządzeniami. Na koniec wojny patentowej między firmami nikt jednak nie liczył, a próby zablokowania sprzedaży iPhone'a 4S Samsung zapowiadał jeszcze przed premierą smartfona.

Czytaj także: Samsung zaprezentował Galaxy Tab 7.0 Plus


Źródło: Samsung
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy