Samsung chce zakazu w kolejnych dwóch krajach

17-10-2011, 07:12

Na cenzurowanym iPhone 4S - Samsung Electronics złożył wnioski w kolejnych dwóch krajach, w których domaga się wstrzymania sprzedaży najnowszego produktu firmy Apple.

Firma Samsung Electronics, natychmiast po premierze iPhone'a 4S, złożyła we Włoszech i Francji wniosek o wstrzymanie sprzedaży urządzenia. Powodem miało być rzekome naruszenie patentów przez amerykańską firmę. Decyzja jeszcze nie zapadła. Niekorzystnie za to dla Koreańczyków zakończyła się analogiczna sprawa w Holandii - sąd w Hadze odrzucił wniosek Samsunga o blokadę sprzedaży, nie dopatrując się ze strony Apple'a naruszeń jakichkolwiek praw konkurenta.

Czytaj więcej: Zemsty nie będzie, Samsung przegrywa

Producent z Korei Południowej nie daje jednak za wygraną. Agencja Reuters informuje, że firma złożyła dzisiaj w Japonii oraz Australii wnioski do sądów o wstrzymanie sprzedaży najnowszego smartfona firmy Apple. Powód ten sam, co w Europie - rzekome naruszenie patentów. Firma wierzy, że podejrzenie powinno być już wystarczające, by wydać tymczasowy zakaz sprzedaży, do momentu aż nie zostaną wyjaśnione wszystkie kwestie.

Biorąc pod uwagę wcześniejszą decyzję sądu z Holandii, Samsung nie może być spokojny o wynik postępowania w dwóch kolejnych krajach. Oprócz tego widać jednak coraz bardziej, że walka ta jest bezcelowa i ma na celu głównie granie na nosie amerykańskiemu producentowi. Póki co bowiem to Apple jest górą - w Australii zapadła już niekorzystna dla Samsunga decyzja odnośnie tabletów.

Czytaj także: iPhone 4S: Ogromne kolejki, akcje zyskują


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Samsung Electronicstag Japoniatag iPhonetag Australiatag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy