Salon24 pozyskał kolejne 1,25 miliona złotych na rozwój

22-02-2012, 07:24

Platforma blogowa pozyskała kolejne 1,25 miliona złotych na rozwój w zamian za 21 procent udziałów. Marek Darczuk, który w październiku ubiegłego roku zainwestował pół miliona złotych, pozyskując 12 procent udziałów, teraz postanowił zwiększyć swoje zaangażowanie w spółkę do 33%. Waluacja spółki sięgnęła 5,25 mln zł.

Salon24.pl SA pozyskał w lutym środki w wyniku emisji 233 000 akcji zwykłych na okaziciela serii D oraz 125 000 akcji uprzywilejowanych (1 akcja to 2 głosy na WZA) serii E w cenie 3,5 PLN za akcję.

Po transakcji, akcjonariat spółki wygląda następująco: Igor Janke (500 tys. akcji/ w tym 250 tys. uprzywilejowanych), Radosław Krawczyk (500 tys. akcji/250 tys.), Marek Darczuk (500 tys. akcji/125 tys.). Marek Darczuk będzie posiadał 29% głosów na WZA. Spółka nadal planuje emisję nowych akcji i debiut na rynku New Connect.

- Pozyskane środki chcemy wykorzystać na dalszy rozwój usług wideo, tworzenie telewizji internetowej otwieranie kolejnych serwisów oraz pozyskania technologii, w tym do publikacji na nośników mobilnych - zapowiada Igor Janke, szef Salon24.pl.

Czytaj też: Salon24 pozyskał inwestora

- Zrealizowaliśmy nasz plan, który ogłosiliśmy jesienią. Chcieliśmy pozyskać dodatkowe pieniądze na rozwój i to właśnie się stało - mówi Radosław Krawczyk, prezes Salon24.pl SA. - Okazało się, że nasz dotychczasowy inwestor jest zainteresowany większym udziałem w spółce.

Zgodnie z planami, w styczniu Salon24.pl SA otworzył własny czteroosobowy zespól sprzedaży. Jego szefową została Anna Długokęcka, pracująca wcześniej m.in. jako dyrektor ds. sprzedaży w Spryciarze.pl i project manager w Grono.net.

Powołana została nowa Rada Nadzorcza, do której weszli znani ludzie mediów i biznesu. Przewodniczącym jest Robert Kozak, wieloletni szef biura BBC w Polsce i były szef Wiadomości TVP. W jej skład weszli także Marek Dworak, były prezes RMF FM, prawnik Tomasz Golenia, Grzegorz Słupski, Investment Manager w EnerCap Capital Partners a wcześniej szef biura M&A PGE odpowiedzialny za IPO, oraz przedstawiciele inwestorów: Bogna Janke, Anna Krawczyk i Tomasz Darczuk.

Platforma blogowa Salon24.pl istnieje od pięciu lat. Odwiedza ją prawie pół miliona użytkowników (real users), platforma notuje ponad 9 milionów odsłon miesięcznie. Spółka uruchomiła w ubiegłym roku nowe portale społecznościowe: Sportifo24.pl (sportowy), Tek24.pl (poświęcony nowym technologiom), Latte24.pl (serwis life stylowy) i Energo24.pl (energetyczny). W najbliższych tygodniach uruchomi kolejne.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy