Sage zbiera pozytywne noty od dystrybutorów

25-10-2011, 21:43

Firmy partnerskie i dystrybucyjne z branży IT dokonały wyboru najlepszych producentów pod względem warunków oferowanych w kanałach partnerskich. Spółka Sage w tym roku znalazła się w gronie najlepiej ocenionych firm.

Firma Sage sp. z o.o. – producent oprogramowania wspomagającego zarządzenie dla sektora MSP w Polsce – zdobyła nagrodę w VII edycji Konkursu na Najlepszy Program Partnerski. Przy tej okazji dwutygodnik IT Reseller, organizator konkursu, przeprowadził badanie korzyści współpracy w kanałach partnerskich, widzianych z perspektywy producentów oraz dystrybutorów. Zestawienie wyników badań ukazuje rozbieżności, których analiza udziela rynkowi IT wskazówek do doskonalenia współpracy w kanałach partnerskich.

W opinii producentów czynniki mające decydujący wpływ na odczuwanie korzyści ze współpracy z nimi to dodatkowe rabaty, współfinansowanie kosztów reklamy oraz szybki dostęp do informacji i nowych produktów. Tymczasem według dystrybutorów główne korzyści wiążą się z prestiżem i szkoleniami. Resellerzy wskazują, że współpraca z renomowanym producentem oraz zapewniane przez niego szkolenia specjalistyczne (w tym darmowe) najmocniej wpływają na ich wizerunek, wiarygodność i siłę rynkową.

Wyniki badań mogą sugerować, że w sprzedaży specjalistycznych rozwiązań coraz większe znaczenie mają wysoko rozwinięte kompetencje oraz zaufanie do marki. Choć trudno wyciągać generalne wnioski dla całej branży, wydaje się, że w przypadku sprzedaży oprogramowania wspomagającego zarządzanie dystrybutorzy mają rację: w efektywnej sprzedaży kryterium cenowe przestaje pełnić kluczową rolę – mówi Beata Szafarczyk-Cylny, Dyrektor Działu Współpracy z Partnerami w Sage sp. z o.o.

Czytaj też: Firmlet oferuje system ERP 2.0 dla MSP

Partnerzy mają możliwość wybierania z naszego programu partnerskiego tego, co dla nich najlepsze, pod indywidualnym kontem. (...) Udało się nam zintegrować wszystkie narzędzia w jedną całość i dodatkowo zaprezentować ją w przystępny i logiczny sposób – twierdzi Beata Szafarczyk-Cylny.

Poza nagrodą za najbardziej nowatorski program partnerski, firmie Sage przyznano także Drogowskaz Cyfrowej Polski 2011 - nagrodę I edycji konkursu dwumiesięcznika Cyfrowa Polska. Uhonorowano w ten sposób system e-Dokumenty, który pozwala firmom z sektora MSP wystawiać faktury w postaci elektronicznej. Rozwiązanie to Sage wprowadziło na rynek w I połowie roku.

Redakcja Cyfrowej Polski wskazuje, że upowszechnienie e-Faktur w sektorze MSP, który stanowi podstawę polskiej gospodarki, pozwoliłoby na gigantyczne oszczędności w firmach i usprawnienie obrotu fakturami. Nagrodę odebrał jeden z pomysłodawców i współautor rozwiązania e-Dokumenty, Juliusz Bojda, z-ca lidera zespołu projektowego w Sage.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930