Sage: 30-procentowy wzrost przychodów

11-05-2011, 06:51

Jeden z liderów w dostarczaniu rozwiązań informatycznych firmom zanotował 30-procentowy wzrost przychodów, co w dużej mierze zawdzięcza nowelizacji ustawy o VAT. Szybki wzrost liczby klientów daje nadzieję na dobre wyniki także w kolejnych kwartałach.

Sage Sp. z o.o. opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2011 roku, które trwało od 1 października 2010 roku do 31 marca 2011 roku. W tym okresie firma zanotowała przychody w wysokości 47.015 tys. zł, co oznacza wzrost w ciągu roku o około 30 proc. Jednocześnie zysk operacyjny wyniósł 15.427 tys. zł.

Z kolei spółka-matka - Sage Group plc - odnotowała jedynie 4-procentowy wzrost przychodów oraz 5-procentowy wzrost zysku operacyjnego. Polska spółka urosła wyraźnie szybciej.

Elwira Sokołowska, prezes zarządu firmy, podkreśla, że tak dobry wynik to przede wszystkim zasługa nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług, w wyniku której konieczne było dostosowanie używanego przez klientów oprogramowania. Dziś, w oparciu o wyniki, możemy potwierdzić, że zdaliśmy egzamin jako partner w biznesie, ale też jako przedsiębiorstwo - powiedziała prezes.

>> Czytaj także: Sektor MSP ma problemy po zmianie VAT

Obecna baza klientów liczy około 66 tys. podmiotów, a w raportowanym okresie uległa ona zwiększeniu o 3.663 klientów. Skala wzrostu jest o 34 proc. wyższa niż w pierwszym półroczu 2010 roku. Sokołowska podkreśliła, że wynik ten jest niezwykle istotny głównie ze względu na wystąpienie w okresie wytężonej pracy związanej z nowelizacją ustawy o VAT. Pokazuje, że firma ma potencjał do dalszego szybkiego wzrostu.

Spółka wchodzi w skład Sage Group plc – należącej do grona trzech największych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie na świecie.

Sage sp. z o.o. posiada oddziały w Bytomiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu oraz sieć ponad 400 dystrybutorów i partnerów biznesowych na terenie całego kraju. Oferta firmy obejmuje System Zarządzania Forte – zaawansowane rozwiązanie klasy ERP dla średnich i większych przedsiębiorstw – oraz 2 linie produktów dla małych firm i mikroprzedsiębiorstw: Symfonia i Symfonia Start, a także w pełni zlokalizowany program CRM: Sage ACT!


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyniki finansowetag Symfoniatag Sage
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy