Safety Truck - "przezroczysta" ciężarówka, którą łatwiej wyprzedzać - wideo

08-02-2016, 13:54

Wyobraź sobie, że na ciężarówkach są ekrany, które czynią te pojazdy jakby przezroczystymi. Tak mniej więcej działa Samsung Safety Truck, technologia służąca zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach.

Dziennik Internautów pisał już o technologiach, które pozwalają kierowcom widzieć przez pojazdy. Idea wydaje się dość futurystyczna, ale może być zrealizowana już dziś. Dowodem na to jest Samsung Safety Truck.

Samsung Safety Truck

Technologia Samsunga polega na tym, że z tyłu ciężarówki umieszcza się ekrany pokazujące co jest przed ciężarówką. 

Samsung Safety Truck

Samsung Safety Truck wykorzystuje dwie kamery w przedniej części ciężarówki oraz platformę oprogramowania Ingematica. Tmożliwia rejestrację i transmisję obrazu sprzed ciężarówki w taki sposób, aby kierowcy pojazdów jadących za nią mogli lepiej ocenić szanse na bezpieczne wyprzedzanie. Obraz jest udostępniany na wysokiej jakości wyświetlaczu złożonym z czterech ścian wideo Samsung OH46D. Monitory wielkoformatowe OHD są wodoszczelne, pyłoszczelne. Mają wyświetlać wyraźny obraz niezależnie od pogody czy warunków panujących na drodze.

Projekt był rozwijany w Argentynie, gdzie jest wiele dróg jednopasmowych i stosunkowo duża liczba wypadków. Film poniżej pokazuje technologię w akcji. 

Projekt został zrealizowany dzięki współpracy Samsung Electronics Argentyna z międzynarodową agencją reklamową Leo Burnett Argentina, argentyńską firmą Ingemática, krajową firmą Helvetica SA zajmującą się projektowaniem i budową naczep oraz Volvo Trucks Argentina.

"Przezroczyste" pojazdy

Inna technologia wykorzystująca koncepcję przezroczystego pojazdu została zaprezentowana przez Land Rovera. W tym przypadku chodziło o wyświetlanie fragmentu drogi zasłoniętego bagażnikiem na wyświetlaczu przeziernym w przedniej szybkie samochodu. To bardziej dosłowna "przezroczystość", ale z drugiej strony nie tak istotna dla bezpieczeństwa jak pomysł Samsunga. 

Jeśli interesują was nowe technologie w ciężarówkach to koniecznie poczytajcie o pewnej opływowej ciężarówce z panelami słonecznymi


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy