Safari i IE8 złamane jako pierwsze na Pwn2Own 2011

10-03-2011, 15:43

W pierwszym dniu hakerskich zawodów bez większych trudności zdołano złamać popularne przeglądarki Microsoftu oraz Apple'a. Google Chrome natomiast pozostaje niezwyciężone. Na razie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak wspominaliśmy niedawno, Google jest tak pewne bezpieczeństwa swojej przeglądarki, że hakerowi, któremu uda się ją złamać, zagwarantowało nagrodę w wysokości 20 tysięcy dolarów. Na razie wyszukiwarkowy gigant nie musiał jej wypłacać.

>>Czytaj także: Inteligentne etykiety ułatwią zapanowanie nad pocztą w Gmailu

Sonda
Google Chrome również w końcu ulegnie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W pierwszym dniu konkursu Pwn2Own udało się natomiast złamać Safari 5.0.3 zainstalowane na MacBooku Air. Lukę w silniku Webkit wykryli Francuzi z firmy Vupen zajmującej się, oczywiście, analizą bezpieczeństwa. Aby zdobyć nagrodę, jak zwykle, konieczne było wyjście poza przeglądarkę, co również nie sprawiło żadnych trudności hakerom. Udało im się zdalnie uruchomić kalkulator, a także zapisać na dysku atakowanego komputera plik.

Internet Explorer 8 zainstalowany na Windows 7 został natomiast zaatakowany Stephen Fewer z firmy Harmony Security. W przeglądarce giganta z Redmond odnalazł on trzy luki, które pozwalały przejąć kontrolę nad systemem, jak również wyjść poza tryb chroniony IE8.

Zwycięzcy w obu przypadkach dostali komputer oraz 15 tysięcy dolarów nagrody.

W konkursie wystawiono również Google Chrome 10, jednak pomimo dużej nagrody nie znalazł się żaden chętny do zademonstrowania skutecznego ataku. Wkrótce próbie poddany zostanie także Firefox oraz najpopularniejsze smartfony dostępne na rynku.

>>Czytaj także: Opera otwiera sklep z aplikacjami dla większości platform mobilnychSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.