Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Sąd zakazał sprzedaży Windowsa 7 w Niemczech

02-05-2012, 12:21

Nakaz wycofania z rynku Windowsa 7 oraz Xboksa 360 został wydany w Niemczech przez sąd w Mannheim. Ma to związek z naruszeniem patentów Motoroli. Generalnie da się zauważyć, że niemieckie sądy nie mają oporów przed wprowadzaniem podobnych zakazów.

Reuters podaje, że właśnie dziś sąd w Mannheim orzekł, iż Microsoft naruszył patenty firmy Motorola Mobility związane z oprogramowaniem do kompresji treści wideo.  Produkty, które naruszają patenty, to Windows 7 oraz Xbox 360. Sąd nakazał wycofanie ich z niemieckiego rynku.

Dla Microsoftu nakaz nie będzie tragiczny w skutkach. Firma ma zamiar przenieść działania związane z dystrybucją oprogramowania w Niemczech do Holandii. Poza tym złożona została apelacja i do czasu jej rozpatrzenia sprzedaż produktów Microsoftu będzie się odbywać tak, jak dotychczas (zob. Reuters, Court bans Microsoft products from German market).

Czytaj: Motorola na celowniku Komisji Europejskiej po skargach Apple i Microsoftu

Sprawa rozpatrywana przez sąd w Mannheim jest elementem wojny patentowej, jaką w wielu krajach równolegle prowadzą ze sobą producenci oprogramowania dla smartfonów (Google, Microsoft i Apple). Teraz górą wydaje się Google, który jest w trakcie przejmowania Motoroli.

Należy jednak pamiętać o tym, że Komisja Europejska uważanie sprawdza, czy w ramach wojen patentowych nie są wykorzystywane patenty istotne dla standardów, które powinny być udostępniania na rozsądnych i niedyskryminujących nikogo zasadach. Postępowania odnośnie korzystania z takich patentów są już prowadzone przez Komisję przeciwko Samsungowi oraz Motoroli. Wyniki tych postępowań mogą poważnie pomóc albo zaszkodzić firmie Google, w kontekście szans w wojnie na patenty.

Na marginesie trzeba odnotować to, że niemieckie sądy wydają się wyjątkowo zdecydowane, jeśli o chodzi o wydawanie zakazów sprzedaży. W sierpniu ub.r. wszystkich zdziwiło wydanie nakazu przeciwko Samsungowi, który ograniczał sprzedaż urządzenia Galaxy Tab. Wówczas nakaz wydał sąd rejonowy w Düsseldorfie.

Czytaj: Facebook odkupuje patenty od Microsoftu


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: ReutersOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik