Rząd USA przeciwko ugodzie Google z wydawcami

21-09-2009, 08:24

Proponowana ugoda powinna zostać odrzucona, jednak strony mają kontynuować rozmowy - takie jest stanowisko amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości w kwestii propozycji porozumienia pomiędzy Google a wydawcami książek.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W jednym z sądów w stanie Nowy Jork toczy się batalia pomiędzy Google a wydawcami książek odnośnie rzekomego złamania praw autorskich przez tę pierwszą firmę. W zeszłym miesiącu przeciwko takiemu porozumieniu zaprotestowały dwie organizacje - Authors Guild oraz Association of American Publishers. Są one zdania, że porozumienie da przewagę Google, a także zmusi biblioteki do opłacania dostępu do księgozbioru cyfrowego należącego do firmy.

Do 18 września swoje stanowisko miał wyrazić także amerykański Departament Sprawiedliwości. W wydanym w zeszłym tygodniu oświadczeniu zalecił sądowi odrzucenie ugody pomiędzy Google a wydawcami, jednocześnie jednak zachęcił obie strony do prowadzenia dalszego dialogu celem wypracowania rozwiązania, które usatysfakcjonowałoby wszystkie strony.

Departament Sprawiedliwości przekazał sądowi swoje sugestie odnośnie zmian, które powinny zostać dokonane w proponowanym porozumieniu, tak by zabezpieczyć interesy wszystkich stron. Przyznano, że dotychczasowe rozmowy z Google były bardzo konstruktywne, w związku z czym istnieją spore szanse na to, że do ostatecznego porozumienia jednak dojdzie.

Jak podała agencja Reuters, wydawcy i Google wyrazili zadowolenie z faktu, że Departament Sprawiedliwości dostrzega potencjalną wartość porozumienia. Poinformowano także, że wszelkie przedstawione sugestie zostaną wzięte pod uwagę.

Do kolejnego posiedzenia sądu ma dojść 9 października.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


Tematy pokrewne:  

tag książkitag Google
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.