Rynek hulajnóg elektrycznych będzie rósł dzięki AI

09-09-2019, 19:01

Segway przedstawia nową hulajnogę elektryczną o rewolucyjnym zasięgu 65 km na jednym ładowaniu i prognozuje, że głównym napędem rozwoju mikrotransportu miejskiego stanie się zastosowanie sztucznej inteligencji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Do 2030 roku rynek hulajnóg elektrycznych niemalże potroi swoją wartość .Według analityków z Grand View Research światowy rynek hulajnóg elektrycznych ma do wówczas osiągnąć wartość niemal 42 mld dol., podczas gdy w 2017 roku było to 14,5 mld dol. Średnioroczne tempo wzrostu wyniesie 8,5%. Firma Segway twierdzi, że przyszłość mikromobilności wiąże się z wdrażaniem sztucznej inteligencji do obsługi i organizacji usług współdzielenia pojazdów.

Ninebot KickScooter MAX G30 - nowa hulajnoga Segway - ma największy zasięg na jednym ładowaniu (65 km w porównaniu do 30-40 km konkurencji) oraz nowe bezdętkowe opony pneumatyczne, w których zastosowano rozwiązania zwiększające stabilność i bezpieczeństwo pojazdu.

Jak podkreśla firma Segway, rozwój rynku hulajnóg elektrycznych obwarowany jest szeregiem regulacji. Mowa tu np. o ograniczeniu prędkości urządzeń, ale też... o miejscu na naklejkę z ubezpieczeniem, co jest wymagane w Niemczech. Nasi zachodni sąsiedzi mają bardziej restrykcyjne wymagania dotyczące ograniczenia prędkości - hulajnoga może jechać maks. 20 km/h, podczas gdy w innych krajach europejskich jest to 25 km/h.

Niedawno zostały zaprezentowane też prototypy hulajnóg, które stanowią zapowiedź elektromobilności opartej na sztucznej inteligencji. KickScooter T60 ma być biznesową linią współdzielonych hulajnóg. Model ten wykorzystuje sztuczną inteligencję do tego, by samodzielnie dotrzeć do celu, a potem do stacji ładowania. Pojazd może pracować w dwóch trybach: zdalnego sterowania na krótkich dystansach i samodzielnego pilotowania na dłuższych dystansach. Operatorzy mogą zdalnie sterować zautomatyzowanym ruchem hulajnóg za pośrednictwem chmury.

Źródło: Segway, Newseria

 


Źródło: NEWSERIA


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.