Ruszyła V edycja Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej

20-02-2019, 22:02

W połowie lutego w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej w Warszawie odbyło się spotkanie inaugurujące kolejną edycję Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej. Wykłady wprowadzające służyły przede wszystkim wskazaniu priorytetów strategii cyfrowej transformacji administracji publicznej w Polsce. Miały też na celu zapoznanie wszystkich zgromadzonych z rekomendowanymi działaniami dla tego obszaru.

W spotkaniu inauguracyjnym wzięło udział ponad 150 przedstawicieli sektora publicznego z całej Polski, którzy zgłosili chęć udziału w kolejnym cyklu Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej. Celem Akademii, którą ukończyło już ponad 500 urzędników IT z całej Polski, jest kształcenie liderów cyfrowej transformacji dla sektora publicznego.

Podczas inauguracji Ewa Jarzemska z Dell Technologies przedstawiła wyniki badania dotyczące poziomu wdrażania transformacji cyfrowej w Polsce. Według omówionych danych jedynie 5% polskich przedsiębiorstw uważa się za liderów transformacji cyfrowej. Są to firmy, które traktują transformację jako element swojego DNA. W drugiej części Marcin Morawski z tej samej firmy, przedstawił wyniki innego badania, tym razem poświęconego sektorowi publicznemu. Obejmowało ono poziom dojrzałości technologicznej administracji kraju. Wyniki wskazują na wysoki stopień wirtualizacji w jednostkach administracji publicznej. W kategorii serwerów fizycznych wynosi on już 39%, w aplikacjach krytycznych 32%, natomiast w systemach Backup i Site Recovery 23%. Badanie wskazuje na pozytywne tendencje w obszarze informatyzacji jednostek publicznych. Największe organizacje państwowe coraz częściej wdrażają technologie, które wskazują na sprawne planowanie rozwoju infrastruktury lecz nadal istnieją obszary wymagające poprawy.

Następnie głos zabrali kolejni partnerzy społeczni, między innymi Tomasz Jaworski, dyrektor Transformacji Cyfrowej Sektora Publicznego w Microsoft. Ostatnia prelekcja w części dotyczącej technologii należała do przedstawiciela firmy Intel, który podkreślił, że Akademia tworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń o strategiach i technologiach skutecznej transformacji cyfrowej w administracji. W obecnej edycji Intel przybliży słuchaczom  zagadnienia związane z analizą danych, sztuczną inteligencją, sieciami 5G, internetem rzeczy czy chmurą obliczeniową.

Źródło: Fundacja IT Leader Club Polska/PAP


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031