Ruszyła mobilna wersja Wikipedii od WP

23-06-2010, 11:47

Wersja Wirtualnej Polski dedykowana na telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne poszerza swoją zawartość o kolejny serwis. Teraz pozwala internautom na korzystanie z informacji dostępnych w Wikipedii.

We wrześniu 2009 roku dzięki porozumieniu France Telecom (do FT w ramach Grupy TP należy Wirtualna Polska) i Fundacji Wikimedia powstał serwis wikipedia.wp.pl, oferujący jednoczesny dostęp do wybranych wiadomości i usług Wirtualnej Polski oraz haseł zamieszczonych w Wikipedii.

>> Czytaj też: Mobilna Wikipedia również po polsku

Połączenie informacji prezentowanych przez portal w najważniejszych grupach serwisów tematycznych WP (wiadomości, biznes, edukacja, rozrywka itd.) z bazą encyklopedyczną sprawiło, że użytkownicy WP zyskali nowe możliwości poszerzania i uzupełniania swojej wiedzy.

Sonda
Korzystasz z mobilnej wersji Wikipedii?
  • Tak
  • Nie
  • Nie korzystam z mobilnych stron
  • Posiadam odpowiednią aplikację
wyniki  komentarze

Od teraz projekt wikipedia.wp.pl dostępny jest również w wersji przenośnej. Korzystać z niej można z dwóch poziomów – strony głównej serwisu mini.wp.pl lub bezpośrednio przez adres m.wikipedia.wp.pl.

Internauci używający mobilnej wersji WP, przeglądający np. serwisy informacyjne, mogą – podobnie jak w wersji „standardowej” – nie tylko otrzymywać wiadomości prezentowane w witrynach tematycznych Wirtualnej Polski, ale także hasła z internetowej encyklopedii.

Mobilna Wikipedia od WP
fot. - Mobilna Wikipedia od WP
- Wersja mobilna portalu wzbogaciła się tym samym o kolejną, silną witrynę. Internauci w bardzo wygodny sposób korzystać mogą z bieżących wiadomości, rozrywki, sportu, poczty, porównywarki cen oraz, od teraz, z olbrzymiej bazy, jaką jest Wikipedia – mówi Paweł Janecki z Wirtualnej Polski, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek. - Staramy się zresztą regularnie wzbogacać kontent mini.wp.pl, zachowując równowagę między wiedzą a rozrywką – dodaje Janecki.

>> Czytaj też: Więcej powierzchni w sieci reklamy mobilnej Mobilvi

Mobilna wersja Wikipedii została pozbawiona zbędnych grafik i zdjęć, co powinno usprawnić wyszukiwanie interesujących nas haseł. W telefonach można także korzystać z dedykowanych aplikacji, które mają podobne zasady działania jak mobilne wersje stron.

m.wikipedia.wp.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031